Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, muszę się wygadać bo już nie wiem co robić. Chodzi o mieszkanie, 4 pokoje za 440 tys, Rzeszów. Staramy się o kredyt od listopada ale nasz doradca jest taki beznadziejny, że ciągle składamy nowe wnioski do banku, ostatnio do ING gdzie oprocentowanie stałe (bo takie nas interesuje), jest już na poziomie ok. 6,5% z jakąś ich promocją, coraz mniej mi się to podoba i nie wiem co robić. Czekamy jeszcze na decyzje Santandera ale tam też jest coś nie tak. Wiem, że nikt nie powie co robić, ale może inne spojrzenie na sytuację coś nam da. O nas, 26/27 lat, razem mamy jakieś 11k netto na rękę, póki co wynajmujemy kawalerkę w Krakowie.

#kredythipoteczny #kredyt #nieruchomosi #mieszkaniedeweloperskie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61dd4af8f903de000acce005
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania:

Wydaje mi się, że po prostu źle trafiliście. Ja nie wiem czemu tu taka nagonka na pośredników. Pójście tylko do "swoich" banków samemu po kredyt to wcale nie jest dobre rozwiązanie.

My mieliśmy świetnego pośrednika, przygotował zestawienie 8-9 najlepszych ofert, omówił zalety, wady, charakterystykę każdej, na nic nie namawiał, wybór 3 banków do których składaliśmy wniosek to była wyłącznie nasza decyzja. Jak było trzeba to podjechał do nas w sobotę
OP: Tutaj autor. Wzięliśmy doradcę bo mało ogarnialiśmy te sprawy, poza tym jest na miejscu i jak potrzebne są jakieś dokumenty od dewelopera to łatwiej ale jego praca to słabo, przekazuje wszystko z opóźnieniem i tak naprawdę przez to tracimy czas, oferty coraz gorsze. Zdolność mamy i nas stać ale zaczęliśmy to wszystko początkiem listopada a teraz jakby zaczynamy od nowa z gorszą ofertą i to mnie boli najbardziej. Teraz pójście
@AnonimoweMirkoWyznania: w momencie wypełnienia wniosku masz klepnięte te warunki, jeżeli mieliby ci to odkręcić to musieliby ci odrzucić wniosek z jakichś powodów czysto kwalifikacyjnych a nie że teraz mają droższą ofertę. Nie wiem ile macie wkładu własnego, bo teraz aktualna oferta w BNP jest na 5,2% i chyba 1,89% marży potem więc w sumie nie taka gorsza biorąc pod uwagę niższą marżę (ja mam potem 2%, ale pewnie i tak po