Wpis z mikrobloga

Zaczęłam pierwszy raz grać w #wiedzmin3 z dodatkami i jakoś mi słabo idzie, 50 godzin za mną, osiągnięć 10 z 78, robię zadania poboczne.
Ciągle mi brakuje kasy, kradzieże są już męczące a miecze mało warte, ktoś wie jak zdobyć pieniądze?
W czasie walki mam trudność z równoczesnym machaniem, unikami i stosowaniem znaków. Nie bardzo wiem co najlepiej rozwijać na levelu 18-tym.
Zastanawiam się czy nadrabiać zadania z niższym wymogiem czy je olewać robiąc te z wyższym wymaganiem niż posiadam.
Zainstalowałam podstawowe mody graficzne, wagowy i ze znacznikami.
Czytałam że każdy każe grać w gwinta a ja sie poddałam już za 2 razem i nie gram wcale z nikim. Wiem że cześć zadań nie będzie zrobiona, czy to ma wpływ na rozgrywkę?
Na koniu się ciężko jeździ, jest mało skrętny, powolny i w ogóle taki nie wiem jaki.

Ale gra rzeczywiście jest wciągająca, nie mogę po niej spać.

#wiedzmin #gry
  • 30
@arinkao: trzeba sprzedawać znalezione rzeczy tym co lepiej płacą (miecze u kowala itp). gwint jest ok do zarabiania, możesz obniżyć poziom gry w nim. są 2 czy 3 ważne turnieje. mają znikomy wpływ na fabułę. w wyścigach koniem się faktycznie źle jeździ. do normalnej jazdy 2x shift i sam jedzie po ścieżce.
@arinkao: lubię gry z otwartym światem i wyobraź sobie że nadal gram w Skyrim z 2011 roku mimo że przeszedłem kilka razy na różne sposoby.
To samo z Wiedźmin'em 3, a z tego że wiele gier ma wsparcie w modach to można ulepszyć grę w wielu kategoriach.
Regularnie wracam do Wiedźmin'a 3 i nadal nie odkryłem wszystkich lokacji, a losowe misje nadal napotykam, zaś dzięki modom mam zwiększoną ilość szans na
@Eskim0s: Też lubię. Zagraj sobie w Medieval dynasty, grafika mega, podróże bardzo przyjemne, zwłaszcza jak już masz konia, dobra muzyka, niebezpieczne zwierzęta, jacys tam bandyci, łupy po drodze, doświadczenia, łuki, bronie, zioła i eliksiry też są.
Gra na 50 godzin z niewielka fabułą w porównaniu do Wiedźmina ale jak chcesz to wciągasz się na 1000h.
@arinkao:

Nie bardzo wiem co najlepiej rozwijać na levelu 18-tym.


Na tym lvlu to już najwyższy czas na jakiś rynsztunek, czyli tzw. set zbroi i mieczy. Tutaj musisz się zastanowić, jak będziesz budowała dalej Geralta, bo różne skille benefitują z różnych rynsztunków.

Lubisz szybkie ataki lewym przyciskiem, używanie młynka i okazjonalny quen? - rynsztunek kota
Ciężkie ataki prawym i przyjmowanie większej ilości obrażeń? - rynsztunek niedźwiedzia
Mikstury, oleje, wywary? - rynsztunek
@Obywatel_Kondominium: Widocznie za mało bandytów złapałam.
@DeIziii: Gram na klawiaturze wiec nie wiem o jakich przyciskach mówisz, wolałabym kota chyba. Do każdego setu wypada dopasować odpowiedni kolor mutagenów - zupełnie nie wiem o czym mowa, mam mało mutagenów, jeden dałam na żywotność drugi na cos innego.
Ten gryfa brzmi naprawdę super, chyba sie na tym skupię. Nosze też ciężką zbroję bo ma najlepsze parametry.
Co jesli sprzedałam schemat lub miecz
@arinkao: Chodzi mi oczywiście o przyciski na myszy. Tutaj pomyłka z mojej strony - silny atak wyprowadzasz za pomocą shift + lewy przycisk myszy (a nie prawy)

Mutageny są bardzo proste. Spójrz na zdjęcie niżej - to jest drzewko mojej postaci na 49 lvlu używające setu kota oraz skilli skupiających się na młynku (to ten atak, który wyprowadzasz trzymając po prostu lewy przycisk myszy) + ulepszona tarcza quen. Znalazł się tam
Pobierz
źródło: comment_16417728400WaPEOkSInAemIerpSUCpx.jpg
@arinkao: nie #!$%@? kasy na jakiś #!$%@? crafting u kowali, to jest scam jak kanały pseudo coachów na YT ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja jedyne co craftowałem u kowali to sety wiedźmińskie jak tylko mogłem ich używać a nigdy kasy mi nie brakowało, do tego czasu rzeczywiście było ciężko z ekwipunkiem bo grałem na najwyższym poziomie trudności i rzeczywiście momentami było gorąco, potem używałem tylko ekwipunku z
@Rinter: To już wiem, jestem na Skellige ale nie miałam czasu sie tam rozejrzeć bo leciałam z zadaniami.

@DeIziii: Będziesz moim wiedźmińskim przewodnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Tak to u mnie wygląda, gram dosłownie kilkanaście dni i wiem że to może być irytujące ale dziś wszystko wydaje mi się dość skomplikowane choć gdy ktoś coś mi wytłumaczy to się
Pobierz
źródło: comment_1641774547FkOgRCY16PGq2XkBLumtkF.jpg
@arinkao: To nawet nie chodzi o bandytów (napisałem o nich, bo chyba najczęściej się trafiają). Chodzi generalnie o pytajniki, gdzie są też miejsca skarbów np. Z postaci ludzkich leci po prostu sporo broni i zbroi. W skrzyniach też często można coś znaleźć cenniejszego. Po wyczyszczeniu kilku takich miejsc, zazwyczaj się to sprzedaje, żeby uniknąć przeciążenia. Można też składować w skrzyni na później, ale trzeba pamiętać, że dany kupiec ma ograniczoną liczbę
@arinkao: Twoje miecze mają w porządku statystyki jak na ten level, ale wkrótce trzeba będzie znaleźć coś lepszego.
Jakby co to na skellige nie zakupisz map do szukania rynsztunku - głównie są one w velen i novigradzie.

np.

Mapy na ulepszony (I i II) rynsztunek Kota - kupisz je u Sprzedawcy i Kowala we Wsi Konary (pierwsza osada na zachód od Kasztelu Wrońce - siedziby Krwawego Barona). Jednocześnie uruchomi się poszukiwanie
Pobierz
źródło: comment_16417759064iqTrtlZG3XDDfT0gRyr59.jpg
@arinkao: Ja mam odwrotnie, bo zawsze lubię sobie porobić poboczne aktywności/questy/wyczyścić mapkę wg lvl oczywiście. Nie trzeba latać bardzo dużo, tylko zapamiętać sobie kupców, którzy i tak są zazwyczaj w zamkach i wystarczy skorzystać z szybkiej podróży. Na Skellige na pewno jest miecznik w Kaer Trolde zaraz na prawo przy wjeździe i płatnerz w tej wiosce nieprzychylnego im klanu. W Velen masz płatnerza we Wrońcach i miecznika Hatoriego w Novigradzie. Można