Wpis z mikrobloga

Postanowiłem w końcu (po blisko roku) wybrać nowy fotel do pracy. Pojechałem specjalnie do Warszawy poprzymierzać się do najpopularniejszych modeli w cenie 2000+ zł.

Dzielę się opiniami - choć to raczej wskazówki na co zwrócić uwagę przy testowaniu samemu. Dużo zależy od naszych gabarytów i postawy. Ja mam ok. 60 kg i 179 cm ¯\_(ツ)_/¯. Zacznę od tych co najmniej mi pasowały.

1. Herman Miller (Aeron)
Duże rozczarowanie, bo K&R okazało się zamknięte 7.01. Żadnej informacji na stronie, na FB, ani w godzinach otwarcia. Dzwoniłem od 13, nikt nie odbierał, mimo wszystko podjechałem bo to była jedyna okazja - całe biuro zamknięte.

2. Profim Xenon Net (z zagłówkiem)
Mocno ograniczona regulacja podparcia lędźwiowego. Plastikowa "płytka", którą można jedynie przesuwać góra-dół. Mi w jej każdej pozycji było niewygodnie.

3. Unique WAU
Wydaje się być fajną opcją dla chudszych osób. Niestety ja czułem wbijającą się dolną krawędź podparcia lędźwiowego. Sprawa dziwna, bo przy identycznym ustawieniu podparcia w WAU 2 (miałem 2 fotele obok siebie) nie było tego czuć, a mechanizmy są identyczne. Może WAU ma słabiej naciągnętą siatkę na oparciu.

4. Grospol Ergohuman
W większości udany fotel: fajne oparcie, dobra regulacja podłokietników, siedziska, stabilny i wygodny zagłówek.
Niestety ja przy minimalnym wyprostowaniu się w odcinku lędźwiowym czułem plastik pomiędzy dolną a środkową częścią oparcia. Dyskomfort niwelowało spore wycofanie siedziska i obniżenie oparcia, ale wtedy podparcie lędźwiowe przestawało dobrze spełniać swoją funkcję. Podobno sporo osób ma ten problem.
Dodatkowo w wersji z siatką na siedzisku czułem lekkie zapadanie i nacisk z boków na uda. Nie miałem tego w wersji materiałowej (która na szczęście nadal jest dostępne z siatką na oparciu). Model ekspozycyjny, więc może kwestia wyrobienia, ale w domu pewnie będzie to samo po kilku miesiącach. Z kolei wersja ze skórą dla mnie zbyt twarda.

5. Unique WAU 2
Fotel mniej ergonomiczny niż Ergohuman, natomiast żaden plastik nie uwierał mnie w odcinku lędźwiowym. Niestety jakość wykonania i regulacji wzbudza wątpliwości. Ruchome elementy mają plastikowe zębatki z dociskiem do pozycji blokującej. Wygląda to mało stabilnie i właśnie plastikowo. Raz podłokietnik obniżył mi się do zera, może źle się zablokował albo obciążyłem go w złym kierunku.
Przy oparciu głowy czułem również górną krawędź plastiku zagłówka. Lekki minus bo bardzo często opieram głowę.

Podsumowując: jeśli miałbym teraz wybierać to między Ergohumanen a WAU 2. Każdy ma jednak jakieś wady i nie mam pojęcia co ostatecznie kupię.
Ergohuman: wyczuwalny plastik w odcinku lędźwiowym.
WAU 2: mniejsza wygoda i gorsza jakość.

#fotel #fotelbiurowy #krzeslo #biuro #homeoffice #pracazdalna #pracbaza #programista15k #programowanie #ergohuman #wau2

@dwapalcewnatalce @PiersiowkaPelnaZiol @WolfSky @pieczarkowy @lol3pdg
  • 51
@Zajec5: Można robić podś#!$%@? i żarty z siatki ale fakt jest taki ze jak sie robi stresowo albo gorąco w lecie to nie musisz się odklejać od fotela tylko masz jakaś wentylacje, ja nie zaobserwowałem nacisku na biodra a niemały jestem chłop, ergohuman here od ponad roku i jest w pyte
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zajec5: z k&r mozna za kaucja wypozyczyc krzeslo na test na tydzien, przywoza do domu i odbieraja po, dobra opcja na sprawdzenie przed wydaniem 7k na fotel :)
steelcase mozna zobaczyc w arc interiors na rydygiera.
a od siebie do stawki doloze jeszcze nowy styl i krzeslo xilium w opcji z oparciem duo back, mega wygodne :)
@Zajec5 Może nie ten przedział cenowy, ale i komfort też z innej ligi. Zapraszam na posiedzenie do Wawy, ceny od 3,5k. Można posiedzieć, powiercić się, nie trzeba kupować. Warto zobaczyć i poczuć na czym polega różnica między fotelami biurowymi a motoryzacyjnymi. Sam od ośmiu lat siedzę na fotelach moto, wcześniej Saab, teraz Porsche. Aktualnie do przymiarki są z Porsche 987 i z BMW F11(jeszcze przez ok.tydzień), na stanie jest jeszcze Ferrari FF
lugopw - @Zajec5 Może nie ten przedział cenowy, ale i komfort też z innej ligi. Zapra...

źródło: comment_1641772910uPIxokdaZcKSrZQKg4uUzS.jpg

Pobierz
@Zajec5: Flokk RH Logic 220, koniecznie z zagłówkiem, mam od roku i jestem mega zadowolony

E: ale w sumie nie patrzyłem na górną granicę XD jak 3k to niestety 2x za mało
polecam Sidiz T50. Sam go używam a przed komputerem spędzam dużo godzin


@RadeqW: Też się nad nim zastanawiam. Kupowałeś w ciemno czy przymierzałeś się do niego wcześniej? Możesz napisać jakiego wzrostu jesteś i jak jak długo już go masz? Kupowałeś w Human Office czy z jakiegoś innego źródła?
@sixty-five: w ciemno kupiłem :D 172cm i pół roku go mam. W Human Office jak zobaczyłem ich test na YT. Jestem bardzo zadowolony. Ja spędzam praktycznie cały dzień przed komputerem i nie mam żadnych problemów z plecami. Wcześniej miałem markusa i to jest przepaść w wygodzie na korzyść sidiza
@RadeqW: Chyba tez się w końcu zdecyduję, bo odwlekam to od jakiegoś czasu i pewnie przez ten okres już zdążył podrożeć. Na allegro pod koniec 2021 ten fotel był wystawiany przez jakiegoś sprzedawcę za około 2400-2500 a teraz 3500 xD
@RadeqW: O, dzięki wielkie za ten cennik. Pisałem już do nich maila kilka razy, ale po chwili mi przychodzi komunikat jakby w ogóle taki adres mailowy nie istniał ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chciałem zapytać czy mają też Sidiz T80, ale wątpię. Będę musiał do nich zadzwonić.