Wpis z mikrobloga

"Przedsiębiorcy": ojojoj jestem wielce uciśniony przez państwo, bo muszę płacić składki!

Uświadamiam: pracownicy też.
Często proporcjonalnie większe niż "przedsiębiorcy".

Wszelkie statystyki pokazują, że w Polsce podatki dla przedsiębiorców są niskie, na tle Europy przedsiębiorcy mają wręcz tutaj raj podatkowy.

Jak to już klasyk powiedział: jeżeli ktoś nie daje rady prowadzić w tych warunkach przedsiębiorstwa, to się zwyczajnie do tego nie nadaje.

Nie każdy musi być przedsiębiorcą, przedsiębiorczość z założenia jest dla wybitnych.
Ty widocznie wybitnym nie jesteś...

Przykro mi.

#antykapitalizm #przedsiebiorczosc #nowylad #bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazkuca #biedafirmy
throwaway2137 - "Przedsiębiorcy": ojojoj jestem wielce uciśniony przez państwo, bo mu...

źródło: comment_1641727299DC7of6zF61XiVEjpPe8EX5.jpg

Pobierz
  • 19
@throwaway2137: ale nie tylko przedsiebiorcy zaplaca wieksze skladki. Sprawdz ile straci osoba zarabiajaca 20k brutto na UoP, ja rozumiem ze dla wyborcy pis jest to kwota z kosmosu ale ludzie w duzych miastach majacy jakas tam pozycje na rynku tyle zarabiaja jak i wiecej i nie tylko w IT.
Ludzie ktorzy faktycznie zarabiaja kwoty ktore moga ich awansowac do klasy sredniej, sa przez pis gnebieni. Bo ten ich prog 120k to
@throwaway2137: Lol. Większości pracowników nawet ich składki nie interesują, ich interesuje, ile dostają na rękę. Żeby pracownik musiał dostać 1000zł musi wypracować jakieś 2000zł brutto (IDzD) i to tez należy liczyć jako koszt pracodawcy. Z tego prosty wniosek, że opłacenie jednego pracownika wymaga zarobienia dwukrotności tej kwoty, w uproszczeniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Willy666:
0 złotych na składki społeczne przez pierwsze pół roku i 266 zł przez kolejne dwa lata to dość mocne obciążenie? Serio?

Zauważ, że jeśli przez pierwsze pół roku wpadniesz jako przedsiębiorca pod samochód, to nie dostaniesz złotówki chorobowego. Jeśli wpadniesz pod samochód w ciągu następnych dwóch lat, to dostaniesz 900zl chorobowego.