Wpis z mikrobloga

Siemano głodówkowe świry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatni posiłek jadłem w niedzielę 02.01 ok. 17:00, czyli ok 161h temu.

#golompgloduje < na tagu znajdziesz wpisy z poprzednich dni.

Dziś dzień 7 (ostatni)

Pomiary z rana:
Waga: 69.6kg (-5.1kg od początku, -0.5kg od wczoraj)
Obwód w pasie: 82cm (-3.0cm)
Cukier: 53mg/dl
Ketony: 5.3mmol/l

GKI na poziomie 0.56, acetonem z ust mogę rozpuszczać tworzywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś ostatni dzień głodówki. Tak jak pisałem wcześniej, rozważałem przedłużenie do 10-12 dni, ale jednak wpływ na treningi jest za duży i wolę skończyć na pierwotnym planie. Tym bardziej, że to pierwszy raz powyżej 3 dni a i wychodzenie z postu zajmie kilka dni.
Wczoraj robiłem podstawowe badania i w sumie nic szczególnego nie wyszło, jedynie ketony w moczu 30mg/dl (norma to 0-5) i glukoza 62.7mg/dl (norma 70-99, poranny pomiar glukometrem pokazał 57).
Dziś zaczynam wyjście z postu, wywar z kości już się gotuje. Za jakiś tydzień wrzucę podsumowanie łącznie z tym, ile wagi wróciło a podejrzewam, że finalnie będzie to ok. połowa tego co zeszło, jakieś 2.5-3kg.

#glodowka #post #fasting #waterfast #odchudzanie #chudnijzwykopem
G.....p - Siemano głodówkowe świry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatni posiłek jadłem w niedzielę 02...

źródło: comment_16417192328lKtmJYc4NXdWjzOwlgaU7.jpg

Pobierz
  • 11
@se_mallo: Przeczytaj ostatnie zdanie w tym wpisie :p
To co utraciłem to głównie woda, tkanki tłuszczowej mogłem tracić gdzieś 0.3-0.4kg/d.

@zrodzony_w_przegrywie: Ogólnie przywracanie wszystkiego małymi krokami. Na początku unikanie pokarmu stałego, poza tym powinno się maksymalnie ograniczyć spożycie soli, nabiału, błonnika. Do tego startowanie z niskiego pułapu kcal i stopniowe ich zwiększanie. Nie powinno się też łączyć węgli z tłuszczami. Później stopniowo gotowane warzywa, jajka etc. Generalnie zaleca się, żeby
@Lofzug: W praktyce to nic, bo przy tak krótkim okresie w ketozie organizm raczej się jeszcze nie zaadoptował co zresztą potwierdza ciągły wzrost poziomu ciał ketonowych. Będąc zaadoptowanym ketony są zdecydowanie niższe niż 5.3. U osób będących długo w keto może to nawet wynosić <1mmol/l ciągle będąc w ketozie :p
Jak sobie znajdziesz jakikolwiek kalkulator GKI to tam zawsze są tabelki do intepretacji tych wyników. Aczkolwiek j/w - w tym przypadku
G.....p - @Lofzug: W praktyce to nic, bo przy tak krótkim okresie w ketozie organizm ...

źródło: comment_1641814077sBvJfkgmg4mvjB8vRuPQDE.jpg

Pobierz