Wpis z mikrobloga

@goferek: Masz rację. Sam niedawno zamieściłem tu ankietę, pytając Mirków o to jaka jest ich średnia prędkość poruszania się po autostradzie. Moja to ~100-110km/h, więc raczej jestem zamulaczem, królem prawego pasa itd, ale w życiu nie #!$%@? się na pas z prędkością 50km/h!
Trzeba mieć chyba przyzwyczajenia z wczesnych lat PRL kiedy były 2 auta na 1000 osób żeby tak korzystać z autostrady..
Drugie wytłumaczenie to ktoś niedoświadczony. Chociaż ja nawet
Wiesz czemu to się dzieje? Np na A4 jest taki ruch i na końcu pasa rozbiegowego nie ma dalej awaryjnego więc wbilbys się albo w barierki albo byś komuś zajechal drogę przez co non stop tam są wypadki ludzie wolą nie ryzykować i wjechac szybciej z pasa rozbiegowego bo jak się okaże że masz zajety to przecież nie wyhamjjesz do zera w 5 metrów, a nie każdy musi wiedzieć jak jest w
  • 0
@goferek W Kato na zjeździe na a4 jest bardzo krótka rozbiegówka i są podobne jajca. Baaa, czasem trafiam na takich agentów co to na tej rozbiegowce potrafią zacząć zwalniać albo i wręcz hamować, bo przecież jakieś auto jedzie na skrajnym pasie (oczywiście jednocześnie nie zasygnalizuje jeden matol z drugim ze sie chce włączyć na ten pas)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@goferek: codziennie jeżdżę 70 km drogą ekspresową. Są też agenci którzy przy włączeniu się do ruchu jadą za kimś kto jedzie jak Pan na filmiku a oni odrazu za nim wbijają się na skrajny lewy, bo mają lepsze auto niż ten z przodu, oczywiście jadąc jakieś 70 km/h. Fakt że ciągle przyspieszają i trochę bardziej dynamicznie niż ten z filmu ale i tak ja i reszta która jechała ekspresówka już wcześniej
nie zesraj się. Nikogo nie przyblokował, plynnie sie włączył. Na autostradzie nie ma obowiązku jazdy 140km/h.


@nikita1: Zmiana pasa powodująca hamowanie innego kierującego też jest spoko? Bo jadąc ciężarówką nawet przepisowe 80 km/h są tacy co z rozbiegówki wpieprzą się tak jak ten agent w czerwonym i jest ostrzejsze hamowanie, albo ucieczka na lewy, już raz jak nie więcej taki wypadki były i A4 przyblokowana parę godzin.