Wpis z mikrobloga

Wjeżdżanie na autostradę z prędkością 50 km/h


@goferek: masz ograniczenie do 50 w tamtym miejscu przeciez XD jakby sie rozpedzil do 140 to nagle by sie okazalo ze jechali za wami tajniacy i gosciu ma 2500zl mandatu
  • Odpowiedz
@miki4ever: Mocno przekroczył prędkość? Przecież wlókł się w tempie czerwonego. Dopiero jak czerwony zmienił pas, to zaczął przyspieszać. Ale wtedy obowiązywało już 110 a nie 50.

Wyprzedzanie pojazdu jadącego pasem po lewej stronie ze znacznie niższa prędkością niż dopuszczalna to stwarzaniem zagrożenia? W dodatku robiąc to pasem rozbiegowym na który nikt przed wyprzedzającego nie wjedzie ani z lewej ani z prawej strony? No cóż.
  • Odpowiedz
  • 0
@goferek Jeżdżąc do pracy widzę takie zachowania praktycznie codziennie w miejscu gdzie wjeżdżam na ekspresówkę. Wykorzystując w pełni pas rozbiegowy i zapas mocy zazwyczaj wyprzedzam 2-3 Januszy rozpędzających się już na pasie ekspresówki, ich najwidoczniej pas rozbiegowy parzy( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ExitMan: Normalne zjawisko i w pełni legalne.

Często jęst tak że wjeżdżasz rozbiegówką z prędkością 100 km/h i przyspieszasz, a prawym pasem autostrady jedzie tir lub kilka z prędkością 80. Wiec normalnie wyprzedzasz je rozbiegowym, a nie zwalniasz do ich prędkości i dojeżdżanie sobie obok siebie aż do końca rozbiegowki z nadzieją ze ktoś cię wpuści.
  • Odpowiedz
@goferek: ja się przyznam, że kiedyś wjechałem na autostradę z rozbiegówki dosłownie ruszając na jedynce. Trafiłem na jakiś dziwny moment, że zapieprzało jedno auto za drugim, musiałem dojechać do końca rozbiegówki, bo nie było opcji się włączyć. Dopiero jak przejechali to gazem do dechy wjechałem na prawy pas. Nie byłbym taki kategoryczny w krytyce, zwłaszcza jeśli w lusterku nie widział żadnego auta dopiero w tym momencie co na filmie, a wjechał
  • Odpowiedz
Wyprzedzanie z prawej strony na pasie rozbiegowym? Też ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ExitMan: A co tu ciekawego? Ma 3 wyznaczone pasy ruchu w tym samym kierunku.
  • Odpowiedz
Auto jeszcze przed wjazdem na autostradę jedzie 4m/s co daje 90 km/h a nie żadne 50 km/h. Nie pozdrawiam


@Valhalla159: na końcu rozbiegówki miałem 100 km/h więc ciekawe jakim cudem to czerwone miałoby jechać 90 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Inna sprawa, ze nagrywajacy to dzban, ktory lamie przepisy.


@miki4ever: jaki przepis złamałem dzbanie? Podaj konkretny.
  • Odpowiedz
@goferek: Polacy nie potrafią korzystać z pasa rozpędowego odcinek 2137, a takie dzbany jak wyżej uważają że babcina jazda 50km/h i tamowanie innych na autostradzie to dobra praktyka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ha tfu na was
  • Odpowiedz
Zawalidrogi pyskują. Op ma rację, a dla tych którzy widzą świat tylko na czarno lub biało - między zawalidrogą a fanem #!$%@? jest szerokie spektrum z poprawnym stylem jazdy gdzieś po środku.

Zawalidrogi stwarzają tyle samo niebezpieczeństw na drogach co fani #!$%@?. Change my mind.
  • Odpowiedz
Często jęst tak że wjeżdżasz rozbiegówką z prędkością 100 km/h i przyspieszasz, a prawym pasem autostrady jedzie tir lub kilka z prędkością 80. Wiec normalnie wyprzedzasz je rozbiegowym, a nie zwalniasz do ich prędkości i dojeżdżanie sobie obok siebie aż do końca rozbiegowki z nadzieją ze ktoś cię wpuści.


@reksiuzgdyni: Nie ma zakazu, ale w ten sposób możesz wymusić na kimś kto będzie chciał zjechać na prawy pas z lewego tworząc
  • Odpowiedz
@goferek:

Powiem ci: samochód ma za mało mocy i ma minimalne przyśpieszenie, a jak się włączył to pewnie akurat nikt nie był na prawym pasie. Inaczej musiałby "kontynuować" na pasie awaryjnym, na którym jest masa sypkiego syfu z zimy.

Oczywiście też może to być dzban który zawsze tak robi.
  • Odpowiedz