Wpis z mikrobloga

Kiedy ja zdawałem prawko instruktor mnie uczył, że jadąc po drodze głównej nie muszę dawać kierunku bo ciągle jadę ta sama trasa, nie zmieniam pasa ruchu. To tak jak by na łuku dawać kierunek.

Na ile było to prawidłowe nauczanie trudno mi powiedzieć


@Variv: Kiedy ja robiłem prawko (14 lat temu), to egzaminatorzy celowo zabierali egzaminowanych na takie skrzyżowanie i oblewali, jeśli ktoś w takiej sytuacji nie wrzucił kierunkowskazu.

@mikorz:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kiedyś wyjeżdżałem z takiej podporządkowanej, bo gość na drodze z pierwszeństwem nie zasygnalizował że skręca, uznałem więc że jedzie prosto i zjeżdża. No i dzwon. Policja na miejscu obejrzała nagranie z rejestratora - nie migał w lewo więc uznali go za sprawcę, gość się nie zgodził, sprawa w sądzie i ten sam werdykt.

@QI-IQ: można jakiś dokument na potwierdzenie? Bo wprawdzie tak powinno być, ale nie chce mi się wierzyć, że
Spodziewałbym się raczej tzw. współwiny albo twojej winy, a dla tego drugiego jedynie mandat za brak kierunku, no bo w końcu miał pierwszeństwo.

Podobnie jak wyjeżdżając z podporządkowanej w prawo zobaczysz zbliżające się auto z prawym kierunkiem (czyli skręca w "twoją" ulicę), wyjedziesz, a on zmieni zdanie i w ciebie wjedzie, to myślę że ciebie uznają za sprawcę.


@mainecoompf: w punkt. Ogólnie jeżeli będziesz miał świadków i rejestrator to sąd po
@rolnik_wykopowy: gdyby to było tak super jasne i przejrzyste to powyżej nie byłoby dyskusji na stokilkadziesiąt komentarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niby prosto, a jednak ze swojego pasa ruchu skręcasz w prawo. Niby w lewo, ale swoim pasem jedziesz prosto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stojąc na podporządkowanej ufasz cudzym kierunkowskazom i wyjeżdżasz zanim się upewnisz, że migający pojazd faktycznie skręca?
#!$%@?, elita kraju, wszyscy programisci 25k (juz nie 15, bo inflacja), 'zodyn' na pis nie glosuje (oprocz tych dzanow pisowcow ediz4 i Singularity00), a za kazdym razem ten sam cyrk z tym, ze 'jada prosto po glownej, wiec po co kierunkowskaz' xDDD


@stormkiss: co ma praca, wykształcenie czy poglądy polityczne do jazdy samochodem? Polityka czy zazdrość weszły ci za mocno?