Wpis z mikrobloga

@tomp3: patrząc po plusach kierunku nie wrzuci w przypadku OPa przynajmniej 1/3 kierowców. Nie patrz na kierunkowskazy, będąc na podporządkowanej ustępuj wszystkim zgodnie ze znakiem ustąp pierwszeństwa i nigdy ci się nic nie przytrafi.
  • Odpowiedz
patrząc po plusach kierunku nie wrzuca przynajmniej 1/3 kierowców. Nie patrz na kierunkowskazy, będąc na podporządkowanej ustępuj wszystkim zgodnie ze znakiem pierwszeństwa i nigdy ci się nic nie przytrafi.


@AloneShooter: Zdaję sobie z tego sprawę i wiem, że wielu kierowców nie zna wszystkich przepisów (pewnie sam też jakiejś części nie znam), i wiem, że ten konkretny przepis jest u nas bardzo często nieprzestrzegany.
Inna sprawa, że nauczony doświadczeniem, zawsze upewniam
  • Odpowiedz
@Mr--A-Veed: To jest bodaj najbardziej merytoryczny i wyważony komentarz w tym wątku, napisany w rzeczowym, niekłótliwym i bezpretensjonalnym tonie.

Nic dziwnego, że ma tylko 6 plusów
  • Odpowiedz
@Mr--A-Veed: A nie, przepraszam. Jednak obrazkiem wprowadziłeś w błąd i zasugerowałeś rozwiązanie dokładnie odwrotne od prawidłowego.
xD

Prawidłowa odpowiedź:
Skręcasz, tj. zmieniasz kierunek jazdy - włączasz kierunkowskaz (nawet, jeśli po opuszczeniu skrzyżowania nadal poruszasz się drogą z pierwszeństwem określaną przez znak T-6).
Jedziesz na wprost - nie włączasz kierunkowskazu (nawet, jeśli opuszczasz w ten sposób drogę
  • Odpowiedz
@Mr--A-Veed: Oczywiście może zdarzyć się, że jadąc na skrzyżowaniu na wprost teoretycznie zmieniasz pas ruchu. Jednak sygnalizując w takiej sytuacji skręt wprowadzasz więcej zamieszania i dezinformacji, niż jest z tego pożytku. Pozostali członkowie ruchu mogą spodziewać się po takiej sygnalizacji, że np. zamierzasz zjechać na chodnik lub parkować. Dlatego też jadąc na skrzyżowaniu na wprost, nie włącza się kierunkowskazu.
  • Odpowiedz
@AloneShooter: musisz więc napisać do ministra, żeby coś z tym zrobił, bo wszystkie WORDy uczą tak jeździć, a jest to niezgodne z Twoją interpelacją. Do tego policja wystawia za to mandaty.
Jak już to zrobisz, musisz skontaktować się z Niemieckim ambasadorem, bo jak się okazuje nasi przyjaciele zza Odry nieświadomie popełniają ten sam błąd.
Jak już się uporasz z Niemcami, to z resztą Europy będzie już z górki.
  • Odpowiedz
  • 0
@PanMaglev Kiedy ja zdawałem prawko instruktor mnie uczył, że jadąc po drodze głównej nie muszę dawać kierunku bo ciągle jadę ta sama trasa, nie zmieniam pasa ruchu. To tak jak by na łuku dawać kierunek.
Na ile było to prawidłowe nauczanie trudno mi powiedzieć
  • Odpowiedz