Wpis z mikrobloga

@Maly_Jasio: gdzie ja skręcam w lewo? Na łuku drogi też włączasz kierunkowskazy? Pas ruchu cię prowadzi tak jakbyś cały czas jechał na wprost.


@AloneShooter:

Skąd się biorą kłótnie kierowców czy przy drodze prowadzącej w lewo należy włączyć kierunkowskaz czy nie?

Stąd, że nie ma jasności, czy to jest skrzyżowanie ze skrętem w lewo, czy jazda po łuku.

Bo jaka jest różnica? Kąt skrętu? Od jakiego niby kąta mowa o skręcie,
Pobierz Mr--A-Veed - > @Maly_Jasio: gdzie ja skręcam w lewo? Na łuku drogi też włączasz kieru...
źródło: comment_1641593195jBQRCo4cJEjmhEwRsXgsov.jpg
Jeżeli mam przed sobą znak o pierwszeństwie łamanym, to wiem, że wg drogowców w tym miejscu droga z pierwszeństwem skręca - bo jakby nie skręcała, to po co byłby znak o pierwszeństwie łamanym?


@Mr--A-Veed: Amen.
Są oczywiście niejednoznaczne przypadki z kilkoma możliwymi skrętami w lewo - w takich wypadkach kierowcy na podporządkowanych muszą po prostu poczekać i zobaczyć gdzie pojedzie auto z pierwszeństwem. Nic im się nie stanie.
Zatem rysunek, który dałem wyżej jest błędny - ale tylko w połowie.

Powiem zmieniając kierunek jazdy w lewo powinienem dać kierunkowskaz - bowiem zmieniam kierunek ruchu, o czym nawet informuje mnie znak.

Natomiast jadąc prosto też powinienem dać kierunkowskaz - w tym przypadku bowiem zmieniam pas ruchu.

A przepisy mówią, że kierunkowskazu należy użyć, aby zasygnalizować zamiar zmiany kierunku ruchu lub pasa ruchu.
Pobierz Mr--A-Veed - Zatem rysunek, który dałem wyżej jest błędny - ale tylko w połowie.

P...
źródło: comment_1641593674sZj53coWeiZSbSBqEBsr7i.jpg