Wpis z mikrobloga

no nie, kręcąc w lewo jedziesz dalej prosto swoim pasem. Nie skręcasz ani nie przecinasz cudzego pasa ruchu.


@AloneShooter: O czym ty #!$%@?? xD Oddaj prawo jazdy, które najwidoczniej znalazłeś w czipsach. Oczywiście, że się puszcza kierunkowskaz, bo TO SKRZYŻOWANIE I ZMIENIASZ KIERUNEK JAZDY.
@onpanopticon: tego akurat nie wiem, bo w mojej okolicy gdzie zdawałem są tylko takie proste skrzyżowania, takie na wzór jak tu w poście wiec się inaczej nie uczyłem, ale wiem ze sa takie #!$%@? gdzie potrafi być 5 wlotów każdy z innej strony z czego trzy z lewej, tylko co wtedy, jak komunikować? tego już nie wiem
: gdzie ja skręcam w lewo? Na łuku drogi też włączasz kierunkowskazy? Pas ruchu cię prowadzi tak jakbyś cały czas jechał na wprost.


@Zady_i_walety: Ale nie jedziesz na wprost, tylko skręcasz w lewo. Gówno ma tu znaczenie, że cię linie prowadzą. To jest skrzyżowanie i masz zasygnalizować w którą stronę jedziesz. Uczą tego na pierwszym wyjeździe na miasto podczas nauki jazdy.
a widzicie gdzieś tam manewr skrętu, zmianę pasa ruchu, kierunku jazdy bądź zjazd z drogi? Nie. Technicznie ujmując wciąż jedziecie prosto bez zmiany pasa. Kierunkowskazu nie trzeba włączać.


@AloneShooter: Jakbyś jechał prosto bez zmiany kierunku jazdy, po prostej drodze to by znak wyglądał tak.
Co z tego że na chłopski rozum to się jedzie po prostu w lewo jak zgodnie z przepisami musisz włączyć kierunek o co pyta OP.
Pobierz Greg36 - > a widzicie gdzieś tam manewr skrętu, zmianę pasa ruchu, kierunku jazdy bąd...
źródło: comment_1641592177gwiPdq6uzjkNufhXC1f49K.jpg
@PanMaglev: Znam to konkretne skrzyżowanie. Kiedyś dałem tam kierunkowskaz dla jaj. Nie widziałem nigdy aby ktoś tam dawał kierunek. W przeciwną stronę (idąc z pierwszeństwem) dawanie kierunku to w ogóle abstrakcja.
Do wszystkich debili, którzy uważają, że tu nie trzeba dawać kierunku. 90% tak nie robi. Zdawałem prawko 15 lat temu, na egzaminie jechałem dokładnie przez takie skrzyżowanie z takim znakiem, nie włączyłem kierunku, miałem zaznaczony błąd. Teraz któryś Mirek napisał że niedawno zdawał i też przy takim manewrze nie dał kierunku i miał błąd. Więc skoro przez 15 lat w takim przypadku nie zasygnalizowanie jest uznawane jako błąd i karane mandatem no
Zrób wszystkim przysługę i po prostu oddaj. xD


@xGreatx: Uwierz mi, że zamieniłbyś mnie na 95% kierowców w tym kraju. Inaczej mnie uczono i tyle. A jak widać i tak zgodnie z obecnym jeżdżę, więc czemu niby?

Gdybyś miał samych takich kierowców jak ja, to by ci się przyjemnie jeździło, więc zamknij się i ucz januszy, a nie mnie. Mnie nauczono, że nie muszę, a i tak to robiłem, więc wyprzedziłem