Wpis z mikrobloga

@severnight: Wiesz, ja jestem tylko skromnym hutnikiem, dostaliśmy wypłaty już w środę i u nas #!$%@? było nieziemskie. Nawet zatwardzeni pisowcy #!$%@? pod niebiosa.

Do górników mam kilkadziesiąt kilometrów i nie będę miał relacji z pierwszej linii, ale coś czuje, że #!$%@? 20 tysięcy ludzi powinno być słyszalne na całej planecie. Telefony do związków będą się grzać, a jeżeli nie będzie mocnych podwyżek to może się to skończyć różnie. ¯\_(ツ)_/¯
@Kempes: Mylisz się, wypłata w styczniu może i jest za grudzień, ale już jest liczona według polskiego wału. Kasę, którą dostajesz w 2022 roku rozliczasz według zasad panujących w 2022 roku i to nie ważne za kiedy ona jest. Rok rozliczeniowy 2021 jest już zamknięty.

Wiem, bo ja już swoją dostałem ¯\_(ツ)_/¯
@severnight: Ja o miedzi mówię ;)

Węgiel ostatnio wywalczył podwyżki, ale wtedy ich jeszcze polski wał nie dopadł
Gdzieś ostatnio wyciekł partyjny przekaz dnia. Temat pegasusa ma być lekceważony i przerabiany na memy, bo wtedy ciężkostrawny temat, przy którym należałoby pomyśleć jest przerabiany na memową papkę dla gawiedzi. Pamiętajcie że za każdym razem jak przy jakiejś aferze robicie M E M Y to w gruncie rzeczy wspieracie wtedy naszą kochaną władzę.
@czympyrympym: Zabierają już Ci teraz wyższa i inaczej liczoną składką zdrowotną.

Z ulgą u nas to samo, ale większość w styczniu wnioski złożyła i do lutego jeszcze mamy ulgę którą i tak większości zabiorą. Zerknij na fiszkę czy zdążyli Ci naliczyć ulgę, bo jeżeli nie złożyłeś wniosku do 27 grudnia to ulgę w tym miesiącu jeszcze dostałeś i będziesz musiał ją oddać.