Wpis z mikrobloga

Mirki mireczki mirabelki, jak żyć w Polsce? Pracuje jako IT, lvl 23, 4.2k netto w Podkarpackim (uwierzcie naprawdę to dużo, tym bardziej dla gościa bez studiów), ale matematyka mi mówi iż w Polsce ciula się dorobisz. Myślę przyszłościowo, chciałbym kupić działkę tj. wybudować dom, ale jak patrzę na to co się dzieje w Polsce załamuję się. Nie zamierzam brać kredytu, oraz nie wyobrażam sobie pracować za pół darmo tutaj. Martwi mnie demografia oraz przyszła emerytura. Jednak nie chciałbym opuścić Polski.... Jak żyć?
#polska #inflacja #zycie #zagranico
  • 21
@KrzycHa: pracę w IT bardzo łatwo znaleźć teraz w dobie covidu full zdalnie, więc na Twoim miejscu rozejrzałabym się za czymś zdalnie. Mam sporo znajomych w pracy, którzy siedzą sobie na jakimś podlasiu, a pensja warszawska im wpada
Jednak nie chciałbym opuścić Polski.... Jak żyć?


@KrzycHa: mam to samo i idę na krajówkę c+e. Teraz brakuje kierowców, na krajówce w dobrej firmie ogarniesz 6-7k na rękę. Pracując, nie śpiąc, bo z kierowcami różnie bywa.
@programista15cm: Przynajmniej w moich okolicach, moja firma miała 8 serwerów jak ją przejalem, przy tym przełożyłem to na 2 serwery + virtual, aczkolwiek jak wspomniałem im o Azure to nie chcą słyszeć. Bo fizyczne to fizyczne.