Wpis z mikrobloga

Hej, wiem że oczwyiście beka bo chłop się na wykopie o to pyta, ale może ktoś miał podobną sytuację. Mam 18 miesięczne dziecko i ma w tej chwili covida. Od zeszłej nocy walczymy z gorączką, dzisiaj już dobija do 40'C. Dajemy ibuprofen na przemian z paracetamolem żeby zbijać. Ktoś miał podobnie i może poradzić co robić, jak poszło?


#zdrowie #dzieci #koronawirus
  • 16
@GrzegorzPorada: przy takiej temperaturze, której się nie da zbić,to już dawno dziecko powinno być na pogotowiu, a nie pytania na wykopie.

Z mojego otoczenia 2 rodziny miały coś podobnego, jedno dziecko dwuletnie i drugie trzymiesięczne.
W obu przypadkach, żaden covid tylko bardzo popularny wśród dzieci wirus RSV.
Skończyło się na inhalacjach i kilku dniach w szpitalu. Dzieci zdrowe.

Skierowanie do szpitala i emergency z Luxmedu, teraz sie idzie prywatnie a nie
@GrzegorzPorada: Jesteś pewien ze ro COVID? W tej chwili RSV jest bardzo częsty u dzieci. Ja spędziłam z miesiączka córka tydzień w szpitalu. Cały oddział to dzieciaki z RSV, większość pod tlenem z wysoka gorączka i strasznym kaszlem
@GrzegorzPorada: Po pierwsze: taka temperatura w takim wieku to coś co się zdarza, więc bez paniki. Lekarz na pogotowiu też nie ma magicznej różdżki i nie zbije gorączki, więc spokojnie z lataniem z dzieckiem po różnych placówkach bo można wrócić z kilkoma innymi chorobami. Oczywiście powinieneś się skontaktować z lekarzem.

Na moich maluchach w takiej sytuacji stosowałam:
- leki przeciwgoraczkowe (sprawdź czy podajesz leki zgodnie z wagą a nie z wiekiem,
@GrzegorzPorada:

Po pierwsze: taka temperatura w takim wieku to coś co się zdarza, więc bez paniki.

ja bym się dobijał z taka temperatura do lekarza, dosłownie dobijal, taka gorączka nie jest dobra szczególnie dla maluchów


specjalisci maja podzielone zdania ;-)
@GrzegorzPorada: nie wiem, nie jestem lekarzem, skoro temperatura skacze, to znaczy, że leki przeciwgorączkowe przestają działać i wszystko wraca do punktu wyjścia.
Byłeś w ogóle u jakiegokolwiek lekarza?

Patrzę teraz na szybko na terminy pediatrów u mnie w Luxmedzie i jest sporo terminów (mam abonament) a prywatnie pewnie jeszcze więcej.
@SpasticInk: Mieszkamy w Londynie, prywatnie odpada a na Emergency jest na pewno #!$%@?. Narazie dzwonimy po lekarzach. Już się dodzwoniliśmy, powiedzieli że temperatura to normalne ze skokami temperatury i będzie się tak działo przez 4-5 dni, poradzili to samo co właśnie robimy.
@GrzegorzPorada:
do tego, co napisała @Dionizja
warto robić kontakt skóra do skóry. Dziecku pod prysznicem może być zimno (rożnica temperatur nie powinna schodzić poniżej 2stopni), ale skin to skin pomaga w regulacji temperatury.
Trzymanie gościa rozebranego, tylko pod cienkim prześcieradłem.
Napary ziołowe z lipy.
To na co trzeba zwrócić uwagę, to czy dziecko nie ma drgawek i nie przelewa się przez ręce.