Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo

Podrzuci ktoś jakiś spin 2-10g 2,2m+ okolo + kołowrotek na okonia, klenia z brzegu? Chciałbym spróbować na lekko połowić bo nigdy nie próbowałem. Jakoś za 250-300 zł złoże zestaw czy raczej ciężko będzie?

Szukanie wędek w tych czasach to masakra, tysiące do wyboru ;P
  • 17
@Super_Timor "będą raczej", nie będą za mało czule. Ja do lekkiego łapania używam kija do 8 gram z zapasem. Kiedyś używałem do 10 i też było okej, nie był na pewno mniej czuły niż te do 6 czy nawet 4.

@Nefth w tym budżecie to zobacz sobie Mikado ng w interesującej gramaturze lub Grey streama. Zostanie trochę na kołowrotek a kij po sezonie wymienisz jak się określisz czy będziesz chciał w to
@Scutacarus: @Pszesmiewca: @Super_Timor: @Exymus: @kasza_w_spreju:

Dzięki za pomoc, wezmę tego streama. na tyle co będę chodził na UL to nie ma co się kosztować, raczej to będzie kilka wypadów do maja, a potem większe gramatury :)

Ecusima 1000vo będzie ok lub ta okuma z postu wyzej? Plecionkę czy żyłkę polecicie? Ecusime mam do 12-35, faktycznie jest różnica przy kołowrotkach na takie drobne ryby?
XD dla mnie na lekko to poniżej 10-15g,
do tej pory łowiłem na spin w przedziale 20-70.
Ale widzę, że im dalej w las tym wiecej drzew. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nefth: słuchaj, na start przy takiej przesiadce poczujesz ogromną różnice. Co do linki to polecam plecionke, 0.08 albo nawet 0.06. Kołowrotek Powinien być tak dobrany zeby wyważał wędkę.
@Nefth są tacy puryści teoretycy czasem. Ja lapalem kijami 4,6,8,10 gram i czułość zależy bardziej od jakości blanku niż cw. Jak jest z wysokich modułów to lejące kluchy do 3 gram będą mniej czule niż dwie bry kij do 10. Temu zacznij od wariantu taniego a jak się spodoba to se kupisz już coś lepszego. Osobiście polecam dragona msx microspecial. Do 10 gram jestsstos kij bo dość uniwersalny. Opad z mormyszki widać
@Nefth: okuma ma fajne kołowrotki za 50-70 zł, małe, ale mimo jednego łożyska, fajne, dobrze spasowane wszystko i wolę jedno łożysko niż losowy kołowrotek z ośmioma. Plecionkę też dobrze nawijają. Choć teraz ceny mogą mieć wyższe.