Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #sport #pytaniedoeksperta

Mirki i Intrudery mógłby ktoś podpowiedzieć jak ułożyć plan typu FBW 4 razy w tygodniu ale z ćwiczeniami bez podciągania czy na wyciągach. Mam swoją własną siłownię ale nie odrazu Kraków zbudowano i jeszcze trochę czasu zanim zakupię wszystkie potrzebne sprzęty. Niestety muszę równoważyć wydatki mądrze a nie chce kupować sprzętu najniższej jakości po taniości, wolę poczekać i kupić coś konkretnego zs jakiś czas.

Obecnie mam ławkę z możliwością regulacji płaska- skos- skos negatyw. Gryfy, hantle, kettle, podesty do stepów, maty i dużo obciążenia z zapasem zarówno na benchpressy czy martwy ciąg. W przyszłym miesiącu jeszcze dojdą gumy.

Odrazu napiszę tutaj, że nie mam możliwości zainstalowania żadnych rozporowych drążków ze względu na rodzaj drzwi w nowym domu. Więc dlatego szukam jakiegoś planu z ćwiczeniami na wolnych ciężarach. Zwłaszcza zależy mi na ćwiczeniach na najszersze grzbietu bez poręczy.

Rack i poręcz do dipów będę miał dopiero końcem kwietnia a do tego czasu nie chcę marnować kilku miesięcy tylko chciałbym wykorzystać to co mam.

Ciężary nie są istotne bo te sobie dobiorę sam do mojego obecnego poziomu a wracam po kilkumiesięcznej kontuzji więc zacznę w sumie od zera.

Biegam 2 razy w tygodniu godzinny marszobieg ale jakieś ćwieczenia na nogi poza siadami też dorzucę.

Proszę bez hejtu w nowym roku i bez kulturystów neofitów, jeśli ktoś nie ma chęci podpowiedzieć czy pomóc niech poprostu daruje sobie i lepiej wykorsysta swój czas.
  • 3
@FuriousViking: Całego planu ci nie rozpisze ale masz wszystko co trzeba. Nie wiem jakie masz zaplecze techniczne (umiejętności wykonywania ćwiczeń),ale poszedłbym w martwe ciągi wyciskania żołnierskie klasyczne wyciska możesz kombinować z skosami, do tego przysiady, może dzień dobry, hiptrusty, uginania ramion, wznosy bokiem, wiosłowanie, wiosłowanie jednoracz, ogólnie od #!$%@? tego jest, nie wiem z czym masz problem XD. Może sprawdź treningi typu siła 5x5 chyba ze hipertrofia cię interesuje to go
@Niepatrz:
Nie mam problemu z ułożeniem sobie planu. Chodziło mi bardziej o wskazówki i porady dotyczące czym zastąpić w planie ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, to jest podciąganie na drążku, pompki na poręczach, a jednak zależy mi na mięśniach grzbietowych zwłaszcza najszerszych.

Co do techniki to mam dobrą technikę, ćwiczyłem na siłowni jako podbudowa pod inny sport. Także zaplecze mam, ale obciążeniowo napewno zejdę na niski level bo wracam do ciężarów