Wpis z mikrobloga

Przeprowadzka Developera Do Innego Kraju – Czy To Takie Trudne?

▶️ Z pewnością niełatwe! Zwłaszcza, że każdy z nas ma inną sytuacje i rzeczy które bierze pod uwagę!
▶️ Jeśli chcesz zobaczyć na co zwracałem uwagę, oraz co motywowało mnie do podjęcia niełatwej decyzji to koniecznie zobacz mój ostatni materiał vlogowy.
▶️ Opowiadam również o tym dlaczego nie warto się bać, oraz co zrobić, aby strach nie blokował nas przy podejmowaniu decyzji.
▶️ Napisz w komentarzu o czym chcesz usłyszeć w kolejnym materiale!

#programowanie #naukaprogramowania #java #informatyk #ciekawostki #jvm #byczazagroda #framework #kariera #springboot #git #github #it #rekrutacja #programista #hr
SoftBull - Przeprowadzka Developera Do Innego Kraju – Czy To Takie Trudne? 

▶️ Z p...
  • 64
@SoftBull: Takie o niczym. Wyjechałem bo najcenniejsze życiowe doświadczenie. Czy to trudne? Nie ma się czego obawiać. Konkretów poza oczywistościami niewiele.
Nie wiadomo o jakie doświadczenia chodzi - których na przykład na Erasmusie nie można zdobyć(poznanie kultur i ludzi, życie za granicą?)
O jaką naukę której nie można w PL mieć - takie same skandynawskie firmy z PL praca w całości po angielsku.
Czego powyższe rzeczy nie oferują co oferuje praca
Jak dzis wyliczylem ze rodzinnie na polskim ladzie jestesmy w plecy okolo 8tys rocznie nie liczac wyzszych cen i utraty wartosci inwestycji to zaczynam myslec o emigracji. W Norwegii jednak czulem ze to nie noj klimat kulturowy, u siebie czulem sie w Danii ;)
rodzinnie na polskim ladzie jestesmy w plecy okolo 8tys rocznie


@robert-sad: Niestety, nie łudź się że za granicą będziesz zarabiał realnie więcej. Szczególnie biorąc pod uwagę koszty życia. Szczególnie jeżeli robisz w IT. Szczególnie w Danii :) Podatki na Zachodzie są wysokie i mocno progresywne.

Ja sam wyjechałem z Polski kilka lat temu, i zarabiam więcej, ale nie jest to przepaść. Jak dodasz do tego koszty życia to nie jest wcale
@bajtel: No Chicago to tak srednio do IT. Jezdzilem tam wiele razy do mojej bylej firmy i jeszcze latem jest ok ale zima to jakas masakra. Zarobki w Chicago nie powalaja w IT chyba ze trafisz do jakies firmy high-speed trading. Gdybym nie mial rodziny to na dzien dzisiejszy walil bym do Texasu na jakies 10 lat. Bral dom w kredycie w Austin . Za 10 lat po sprzedazy moglbym wrocic
UK i Irlandia mają niższe średnie opodatkowanie niż Polska


@bajtel: Słowo klucz: średnie. Jak zarabiasz dużo to płacisz 41-46 procent. Trochę więcej niż polskie 18, które realnie jest niższe, bo koszty itp.
Plus w UK, IT to nie elita. Dużo ludzi ma z tym problem. Bo w Polsce są wyraźnie zamożniejsi od reszty. W UK są jednymi z milionów. Klasą średnia. Tu nikomu nie imponuje Mercedes, bo grubasy jeżdżą Lambo