Wpis z mikrobloga

ale to ty napisales wlasnie wysryw z którego wylewa się roszczeniowosc jak to wszystkim Polakom należy się nieruchomosc na wlasnosc czy się stoi czy się leży to kredycik się należy


@kiedysbedetuplatynka: Nie ma tu żadnej roszczeniowości, po prostu ludzie chcą żyć godnie i mieć zabezpieczoną przyszłość.
  • Odpowiedz
mieć zabezpieczoną przyszłość.


@push3k-pro: Przez całą historie ludzkości to było coś na co bardzo ciezko i pomysłowo trzeba było pracować a teraz nagle kazdemu januszowi się należy? XD To jest roszczeniowosc, bo kompletnie ignoruje rzeczywistosc.
  • Odpowiedz
@kiedysbedetuplatynka:

Przez całą historie ludzkości to było coś na co bardzo ciezko i pomysłowo trzeba było pracować a teraz nagle kazdemu januszowi się należy? XD To jest roszczeniowosc, bo kompletnie ignoruje rzeczywistosc.

Nikt nigdzie nie napisał, że "się należy". Po za tym na tym polega rozwój cywilizacyjny, że można łatwiej się o to postarać.
  • Odpowiedz
Z czego wychodzi ci te 12 zł?


@push3k-pro: Tak właściwie to strzeliłem na pałę aby wyjaśnić jak to właściwie jest z tymi odsetkami, ale niewiele się pomyliłem XD Rzeczywiście mając te dane które podałem można policzyć to dokładniej, wychodzi 10,96 zł za 1 dzień wiszenia bankowi 200k zł przyjmując oprocentowanie 2% na ten dzień.

czyli bank zapobiegazwczo nabija sobie odsetki na początku już xD


@FotDK: XD weź
  • Odpowiedz
Tak właściwie to strzeliłem na pałę aby wyjaśnić jak to właściwie jest z tymi odsetkami, ale niewiele się pomyliłem XD Rzeczywiście mając te dane które podałem można policzyć to dokładniej, wychodzi 10,96 zł za 1 dzień wiszenia bankowi 200k zł przyjmując oprocentowanie 2% na ten dzień.


@vertical: Dobra, ja sobie wygenerowałem jakąś przypadkową symulację kredytu i z niej wywnioskowałem skąd się to bierze.
  • Odpowiedz
Czy Wy tu wszyscy zarabiacie naprawdę te magiczne 15k i powiecie "trzeba było się uczyć, zmienić branżę" xD


@rzeznia22: jak zarabiasz 15k to i tak będziesz odkładać na mieszkanie ~10lat. Większe zarobki -> większe potrzeby. Ogólnie dobrze piszesz. Wykopowi znawcy mieszkający u rodziców pod Radomiem wypowiadają się o tym jak kupić mieszkanie w dużym mieście xd
  • Odpowiedz
Dobra, ja sobie wygenerowałem jakąś przypadkową symulację kredytu i z niej wywnioskowałem skąd się to bierze.


@push3k-pro: Ale rozumiesz mechanizm naliczania, że bank codziennie nalicza sobie wynagrodzenie za to, że wisisz mu konkretną kwotę i spłacasz to wynagrodzenie po miesiącu? Harmonogram to tylko prognoza, liczy się on tylko wtedy jeżeli nie zmieni się oprocentowanie przez cały okres i będziesz spłacał tempem z harmonogramu. Wiele osób, które nie mają kredytu, a
  • Odpowiedz
@vertical:

Ale rozumiesz mechanizm naliczania, że bank codziennie nalicza sobie wynagrodzenie za to, że wisisz mu konkretną kwotę i spłacasz to wynagrodzenie po miesiącu?

Rozumiem, ale łatwiej to załapać jak się zobaczy przykład.

Wiele osób, które nie mają kredytu, a nawet kredytobiorców, tego nie rozumie a to jest proste
  • Odpowiedz