Wpis z mikrobloga

Cześć, wszedl nowy taryfikator mandatow, wiec przy okazj izainteresowalem sie karami za nie jezdzenie po drodze rowerowej. Szukajac w necie nie zauwazylem, zeby sie cos zmienilo w tym zakresie w 2022 roku. Prawda to to jest? Koledzy z #szosa na pewno sa w temacie :)

#rower
  • 12
Wrzucę taryfikator dla rowerzystów z 2021, od tamtej pory chyab nic sie nie zmieniło. Przyznam, ze nie wiedzialem, ze za rozmowe przez tel mozna dostac 200zł albo za wyprzedzanie kolegi na zakrecie 300zł :)

Poniżej lista wszystkich możliwych mandatów za nieprzestrzeganie przepisów rowerowych:

Naruszenie obowiązku przewożenia dziecka do lat siedmiu na dodatkowym siodełku – 50 zł.
Kierowanie bez uprawnienia rowerem i wózkiem rowerowym – 100 zł.
Zwalnianie lub zatrzymywanie się bez uzasadnionej
@sargento: sory, nie wiem jaka podstawa prawna, zrodlo podalem w razie czego... ale faktycznie jedyne co moge w necie znalezc to ze jest zakaz wyprzedzania na zakrecie "pojazdu silnikowego"
@geszue: kurczę, przydałaby się jakaś instrukcja jak się poruszać po mieście w przypadku non-stop kończących się w ślepych punktach ścieżkach rowerowych, remontów blokujących ściezkę/drogę, kiedy można jeździć po chodniku etc.
Dzisiaj pojeździłem kilka godzin po Krakowie i sam sobie naliczyłem ze 20 wykroczeń, których ciężko było nie popełnić, nie narażając kierowców/pieszych na dziwne manewry.
Póki co nie dostałem jeszcze ani razu mandatu i widzę, że Policja jest dość wyrozumiała co prawda,
@dejnadom: mirku w punkt :) Wlasnie dlatego pytam o wysokość mandatu :) Moje miasto do niedawna posiadało niewiele DDR, ale były one przemyślane, budowane przy okazji remontów dróg. W 2021 rozbudowali sieć DDR, również robota pierwsza klasa, naprawdę przyjemnie się po nich jeździ. Niestety na przełomie 2021/2022 zaadoptowali mase starych chodników na CPR, które wiją się po drodze jak wściekłe, raz z lewej, raz z prawej strony drogi, pchając mnie wprost