Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam w nowym roku, nadszedł czas podsumowań, a zatem chciałem zaprezentować coś nad czym pracowałem cały zeszły rok, a mianowicie graficzna prezentacja co robiłem w każdy jeden dzień zeszłego roku z dokładnością do 10 minut xD

Cel był prosty: chciałem zobaczyć ile dokładnie czasu poświęcam na konkretne czynności, gdzie można uciąć trochę godzin i przekierować je na bardziej pożyteczne rzeczy.

A zatem z najważniejszych:
Spanie: 2787,3h
Praca: 1686,7h

Również istotny jest czas stracony na różnego rodzaju pierdoły i czynności życiowe:
Mycie się: 228,7h
Jedzenie: 220,3h
Przeglądanie pierdół w necie na PC: 344,5h
Przeglądanie pierdół w necie na telefonie przed zaśnięciem i po obudzeniu: 248h

Poniższe wyjaśnia dlaczego mimo wrażenia poświęcania dużo czasu na kwestie rozwojowe, od dawna stoję z tymi tematami w miejscu. Otóż miałem wrażenie, że ogólnie poświęcam na nie dużo czasu, ale:

Język hiszpański: 76,8h
Język niemiecki: 17,8h xD
Czytanie książek: 33,2h
Edukacja ekonomiczna: 33,5h

Widać jak na dłoni, że czas idzie na pierdoły zamiast na pożyteczne rzeczy i stosunek godzin jest bardzo niekorzystny. Zatem noworoczne postanowienie to odwrócić te proporcje i wreszcie coś zrobić ze swoim życiem.

Z ciekawszych rzeczy które można zauważyć to w kwietniu zachorowałem na covid, a w lipcu urodziło mi się dziecko, stąd przerwy w spaniu.
Czarny - spanie, żółty - praca, pomarańczowy - dojazd do pracy, jasnofioletowy - zajmowanie się dzieckiem, ciemnozielony - remont/urządzanie mieszkania. Oczywiście kategorii na wykresie jest dużo więcej, ale nie będę wszystkich opisywał. Każdy prostokąt to 10 minut. Każdy wiersz to jeden dzień. Całość robiona w excelu.

Czy jest na sali ktoś kto robi podobne statystyki? xD

#przegryw #nowyrok #rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami #podsumowanie2021 #statystyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d016b40ed247000a925df3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Witam w nowym roku, nadszedł czas p...

źródło: comment_16410819503zrtLThf1kjCCtNLCa7doP.jpg

Pobierz
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: bez tego excela wiesz co #!$%@? ale i tak wolales spędzić czas na upewnianiu się że tak jest zamiast zrobić krok w stronę zmiany
Jeśli zaczniesz z postanowieniem noworocznym i to takim grubym od razu to zobaczymy się za rok w tym samym miejscu w dupie
@strusmig Robiłem coś takiego, ale w interwałach 5 minut. Najczęściej wpisuje się to w telefonie (jako że i tak masz go ciągle przy sobie). Raz na 2-3 godziny wyciągasz Excela i wpisujesz co się z tobą działo. Jak masz u OPa kolor czarny i żółty (sen i praca) to często wpisuje się to hurtowo (praca na cały tydzień) a potem tylko koreguje jak coś wyskoczy.

@bielecki Takie wpisywanie zawsze robi się "przy
bibr - @strusmig Robiłem coś takiego, ale w interwałach 5 minut. Najczęściej wpisuje ...

źródło: comment_1641120954iTyleNL2MrwHSTzVL3eSDD.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mk321: Kurczę, dzięki. Wkręciłam się do bullet journal, gdzie również używają odręcznych wykresów do przedstawienia swojego życia (vide linki wyżej), ale rękodzieło zajmuje więcej czasu, wystarczy chlapnąć herbatą i po ptakach, można zgubić, ksero to nie to samo, no i nie możesz ponownie wykorzystać swojej pracy, jak w przypadku ustawiania formuł w exelu.
OP: @Dolan: w ciągu dnia wysyłam do siebie wiadomości na whatsappie, tam automatycznie mi się dodaje godzina, potem wieczorem na kompie je odczytuję i wklepuję w excela
@Bielecki: jest to oczywiście uwzględnione xD średnio dziennie ok. 5 minut na uzupełnienie tego excela
@strusmig: @Janusz_Lubikwasa: @empty_silence: patrz wyżej, z czasem wchodzi w nawyk i robisz to automatycznie
@lunaria: poka swoje! Czemu chcesz z tym iść aż