Wpis z mikrobloga

#nowylad w praktyce.
Moja Różowa jest bardzo dobrym pracownikiem. Dziś dostała taki prezent na nowy rok 2022.
Szefowa nawet nie patrzyła jej w oczy, dając wypowiedzenie. Bo dostała podwyżkę opłat czynszowych o 3500, a od jutra wiadomo, co morawiecki nam zaplanował. I naprawdę mówiła szczerze, o tych podwyżkach, zusach, podatkach. Jednak to, co od jutra ma nastąpić, to k---a żaden drobny pracodawca tego nie przeżyje.
My w domku już mamy po sylwestrze, różowa płacze, a ja przeglądam olx dział praca. Łzy lecą nam same ciurkiem.
Nie życzę Wam takich tragedii, jaką my przeżywamy dziś.
Trzymajcie się tam, kochani. Wypijcie za nas drobny toast.
#sylwesterzwykopem #pracbaza #bekazpisu #praca #dzialalnoscgospodarcza #krajzdykty #zalesie #konfederacja
ziemniac - #nowylad w praktyce.
Moja Różowa jest bardzo dobrym pracownikiem. Dziś do...

źródło: comment_1640965004j5lDaaEDPK2j1brsJu2B6h.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a od jutra wiadomo, co morawiecki nam zaplanował.


@ziemniac: no właśnie gdyby było wiadomo to by było prościej - ale właśnie nic nie wiadomo bo połowy rozporządzeń czy ustaw jeszcze nie ma xD
  • Odpowiedz
@ziemniac: dla małych przedsiębiorstw to będzie pogrom, masę ludzi zawiesza już firmy (,)


@imarid: Dlaczego male firmy maja sie zamknac? Przeciez dla tych co zarabiaja nie duzo te podatki nie beda duzo wieksze a dla niektorych mniejsze
  • Odpowiedz
@efek: Ale co zrobić mam? Różowa płacze, bo praca była naprawdę dla niej wszystkim - pracuje w przedszkolu prywatnym - teraz siedzi obok mnie wyje, że tak przywiązała się do tych dzieci, maluszków, że nie wyobraża sobie rozstania z nimi. A Toruń to nie takie złe miejsce, pewnie nigdy nie byłeś i kojarzysz tylko z Rydzykiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Owoc_w_kreplu: nie przepracowała tam roku, umowa na czas określony, i tak naprawdę nie ma o co się gryźć, to jest małe przedszkole prywatne... Covid i ten jeb.ny nowy ład dał nam w dupę
  • Odpowiedz
@cerbera: chętnie, ale nie mamy takich sprawdzonych kontaktów, żeby wyjechać. Bo na pole do Niemiec albo Holandii to każdy znajdzie sposób, ale nie, to nie tak, my nie mamy po 20 lat, tylko 2 razy więcej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ziemniac: Łaski nie robi, pracownikowi zawsze przysługuje ekwiwalent za niewykorzystany urlop, nawet jakby pracownik przez ostatni rok był na zwolnieniu chorobowym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ziemniac: ziomek, rok temu przeżywałem to ze swoją różowa. wtedy to był dramat teraz się z tego śmiejemy. Zmiana pracy u różowej z powodu wypowiedzenia sprawiła, że poszła do przodu. wtedy to był dramat i placz, teraz się śmiejemy z Janusza. prawda że pies ich j---ł za wypowiedzenie ogólnie. niech ogarnie swoje sprawy i nie da się szantażować gdyby odezwali się ze starej roboty. niech ma to za sobą.

żeby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ziemniac: No to jestesmy w podobnym wieku. Mysle ze konkretny zawod i znajomosc jezyka angielskiego wystarczy by znalesc cos w Europie.
Gdybys chcial kiedys przyjechac do US to chetnie pomoge.
  • Odpowiedz
@ziemniac: trzymajcie się tam mordeczki mocno. Ja też przeżywam swój mały dramat. Od poniedziałku idą bardzo poważne zmiany, ale dzisiaj mam zamiar wypić prawie dwa litry łychy. ()
  • Odpowiedz
  • 1
@ziemniac o masz, a ja ostatnio dostałem umowę na czas nieokreślony, dziwny jest ten świat, jak to śpiewano, pozdro mireczku, szczęśliwego nowego roku ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@karta_z_debetem: miała tam bardzo satysfakcjonujące zarobki. Była jednak najmłodsza stażem, a właścicielka przedszkola z powodu podniesienia czynszu z 15000 do 18500 plus opłaty i z racji tego, że stawki za opiekę nad dziećmi nie może zwiększyć, bo i tak są wysokie, musiała zredukować etat... Eeech, k---a, zostaliśmy ofiarami j------h podwyżek wszystkiego.
  • Odpowiedz