Wpis z mikrobloga

@Krzysztof53647:

Kościół mając nieograniczony budżet jedyne co zrobił to sobie pałacy nabudował. Ot wielka nauka

Masz jakieś szczątkowe pojęcie jak olbrzymi wpływ miał Kościół na rozwój nauki?

kółkiem ochrony pedofili

Nie, nie masz choćby szczątkowego pojęcia o świecie poza własnymi urojeniami.

My tutaj mówimy jak kościół zatrzymał na wiele wieków rozwój nauki

Oto jedno z nich. Nie podasz ani jednego takiego przykładu. Ja za to mogę podać przykłady że gdyby nie
  • Odpowiedz
@altruistyczny: Tak, mam więcej nic sałatkowe pojęcie. Kościół zatrzymał rozwój nauki na pare wieków. Wiec skończ opowiadać te farmazony które ci wpoili na lekcjach religii. Urojenia masz ty, jeśli nie widzisz jak kościół jest głęboko umoczony w pedofilii.
  • Odpowiedz
@altruistyczny: Pierwszy przykład z brzegu - sekcja zwłok była zakazana z racji Watykanu. Nauka o anatomii została bardzo wstrzymana. Kolejna sprawa to np badania nad embrionami, komórkami macierzystymi itd. Dzbanie jeden zacytowałes o pedofilii to ci odpisałem. Jak masz problemy ze zrozumieniem to nie pisz po pijaku w trakcie oglądania swojego disco polo… Wytrzeźwiej i przemyśl.
  • Odpowiedz
@Krzysztof53647:
Kościół nie zakazał sekcji w zwłok. Bulla De Sepulturis, w której rzekomo zakazano autopsji, dotyczyła zakazu "profanowania zwłok" rycerzy z Ziemi Świętej celem ich zakonserwowania, gdy miały być transportowane do ojczyzn. Ten zakaz nie dotyczył autopsji w żadnym przypadku. To że lekarze odbierali to jako zakaz Kościoła w przeprowadzaniu autopsji nie jest winą Kościoła. Możesz przytoczyć choć jeden przypadek gdy ktoś został skazany za przeprowadzanie sekcji zwłok z polecenia Kościoła?
  • Odpowiedz
@Krzysztof53647: Nie. Bronię Kościoła gdyż bronię prawdy. Broniłbym prawdy zawsze, nawet gdyby była inna. Widać fanatyk taki jak ty nie potrafi myśleć inaczej niż "moja prawda najmojsza". A brak argumentów na obronę twojego stanowiska i odwoływanie się do mojej rzekomej indoktrynacji (bez argumentów bo jakże by inaczej) tylko utwierdza mnie w przekonaniu że nie masz pojęcia o czym mówisz. Druga część komentarza to hipotetyzowanie bez żadnego oparcia.
  • Odpowiedz