Wpis z mikrobloga

Mamy niestety rekord zgonów czwartej fali i trzeci najwyższy wynik dzienny całej epidemii. Jak podaje wiceminister zdrowia, wśród 794 osób zmarłych 600 nie było zaszczepionych. Wśród zmarłych zaszczepionych (194) średnia wieku wynosiła 75 lat i byli oni obciążeni wieloma schorzeniami współistniejącymi (otyłość, nadciśnienie, choroby serca, nowotwory).

Więcej w raporcie na: https://datastudio.google.com/u/0/reporting/d037ef07-354d-4f21-9b8d-f37f61bc33fc/page/hhIfC

#koronavs #koronawirus #statystyka #koroniak21vs20
Pobierz Matt_888 - Mamy niestety rekord zgonów czwartej fali i trzeci najwyższy wynik dzienny...
źródło: comment_1640762924WaIwIC9N9TaopfGY9q8xi6.jpg
  • 66
@Matt_888: Kto chciał to się zaszczepił, nie wiem w czym problem?

Nie wiem jak to może być uzasadnieniem dla zamykania kraju, przymusu szczepień, wciskania tego dla grup 1-20 czy nawet 20-30lat i ograniczania wolności dla wszystkich grup. Kto chce i się boi niech się szczepi.

Co mamy tak całe życie przeżyć w terrorze i strachu z ograniczeniem działalności oraz wolności? Takiego dzieciństwa byś chciał gdzie ciągle Cie straszą że możesz umrzeć?
@smallboobslover: promil? Ozdrowieńcy mogą po jakimś czasie zachorować, ale z reguły kolejne zakażenie przechodzą bardzo łagodnie. Badania z wielu krajów dowodzą, że ochrona przed ciężkim przebiegiem po ozdrowieniu trwa co najmniej 8 miesięcy, a wg niektórych badań co najmniej 14 miesięcy. Ile dokładnie nie wiadomo, ponieważ nie opłaca się tego badać. Opłaca się szczepić ozdrowieńców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ktoś mi wytłumaczy dlaczego ludzie nie umierają w niedziele i poniedziałki?


@high_5: Umierają (i zarażają się) we wszystkie dni tygodnia, natomiast jest kwestia raportowania - dane z weekendu spływają z opóźnieniem.
@To_ja_moze_pozamiatam: przecież zaszczepieni też roznoszą

szczepionki nie rozwiązują tego problemu co widać wyraźnie w krajach o bardzo wysokim wyszczepieniu że mają rekordy zakażeń, wyższe niz jak nie były szczepione, jakby szczepionki tak to ograniczały to by to było widać w statystykach

Ja wiem że w interesie lobby pfizer jest żebyśmy przez kolejne 100 lat przyjmowali 3 dawki rocznie, ale nawet jakbyśmy tak zrobili to problem nie zniknie, dalej się bedzie wirus
@Matt_888: A jaka była średnia wieku wśród zmarłych niezaszczepionych? Mało profesjonalne jest podawanie danych tylko z jednej strony. Jak podajesz dane wieku zaszczepionych to dla równowagi należy podać też niezaszczepionych.
@To_ja_moze_pozamiatam: To jest oczywiście pół prawda. Wg najnowszych badań szczepienie zmniejsza zachorowalność o około 30%, a w większym stopniu chroni przed ciężkim przebiegiem. Zatem 70% zaszczepionych choruje i roznosi wirusa tak samo jak niezaszczepieni, którzy nie chorowali. Gdyby wśród niezaszczepionych uwzględnić ozdrowieńców, to okaże się, że statystycznie wśród zaszczepionych i niezaszczepionych będzie tyle samo chorych.
@darktemplar: Powodów wzrostu zakażeń może być bardzo wiele więc trudno o tym rozmawiać. Zaszczepieni roznoszą-ok. Ale nie tak długo jak niezaszczepieni. Patrzysz na to przez pryzmat teorii spiskowej i rozumiem, że trzeba uważać na przekręty ale spróbuj spojrzeć zdroworozsądkowo. O szczepieniu dzieci czy propagandzie rządowej się nie wypowiadam.
@To_ja_moze_pozamiatam: Staram się i wychodzi mi że chce dla dzieci normalnego świata a szczepionki nie powodują końca tematu.

Oprócz tematu szczepień dla osób narażonych równie głośno powinno wybrzmieć - dbaj o siebie, jedz zdrowo, trenuj, myśl pozytywnie. Promowanie zajęć fizycznych, kursów na zdrowe jedzenie, trąbienie o pozytywnymy myśleniu, ograniczenie tytoniu czy chociaż próba zrobienia jego "zdrowszej" wersji, edukacja odnośnie alkoholu, spokoju ducha, itd.

Nie ma tego, jest tylko bier szczykawę która