Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie chyba najbardziej doluje? Ze w 2015 bylismy w naprawde dobrej sytuacji gospodarczej. Byl czas zeby oszczedzac na czasy kryzysu albo inwestowac na przyszlosc. Przygotowac sie. A calosc zostala #!$%@? na socjal i stolki dla dzialaczy partyjnych. Mielismy naprawde niezla szanse popchnac kraj do przodu. Jest mi po prostu #!$%@? smutno.
#gorzkiezale #neuropa #gospodarka
  • 133
@lucer:

Tusk żeby nie być w czarnej dupie zrobił skok na OFE.W efekcie zmniejszył jawny dług publiczny z 945,2 mld zł do 844,4 mld zł.


Przecież ty ewidentnie nie masz pojęcia o czym piszesz. Jak można zrobić skok na OFE, jak tam żadnych pieniędzy nie było. Państwo wisiało hajs OFE, OFE wisiało hajs obywatelom. Tak czy siak emerytury miały iść z podatków, to po jaki #!$%@? liczyć dług publiczny x2 i
Łykałem wtedy te wszystkie brednie z "niezależnych" źródeł


@Walther00: Dużo ludzi łykało te brednie przez potężną jak na tamte czasy propagandę opozycji(PISu). Na wykopie przecież ile się przewijało tematów z Dudą. Wszyscy daliśmy się wrobić w ich piękne obietnice. Ludzie chcieli w końcu normalnego rządu bez afer, a dostaliśmy jeszcze większe gówno niż było (,)

Do czego to przyszło, żeby tęsknić za dawnymi rządami Tuska bo chociaż
Króciutka pamięć. Wspaniałe rządzy Tuska spowodowały, że dług zbliżył się do 55% PKB


@lucer: Bo Tusk nie bawił się w kreatywną księgowość, jak PiS robi obecnie "projekt Grecja II". Próg 55% PiS już dawno przekroczył, a właśnie zbliżamy się do 60%, bo w kwietniu było ponad 59%. Kreatywna księgowość wypchnęła dług do wszelkich państwowych funduszy, których GUS nie wlicza. Wlicza za to UE i w raportach do niej sami podaliśmy tą
Można zaklinać rzeczywistość, ale dla masy ludzi na najniższej krajowej, to właśnie rządy pisu są najlepszym okresem od dawna. I jedyne, co może ich odwieść od głosowania na karakanów, to znaczne podwyżki cen jedzenia spowodowane inflacją, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że propaganda nie wmówi im, że te wzrosty cen są spowodowane pandemią / że na całym świecie tak jest / że to przez Grodzkiego i Tuska.
@Chris_Karczynski: Nieruchomość, złoto czy srebro to poduszka finansowa? Myślałem że piszemy o pieniądzach. Poza tym złoto, srebro czy nieruchomości też mogą potanieć. Po stronie państwa jest obowiązek utrzymywania inflacji w ryzach, tak aby obywatel mógł przynajmniej w pewnym stopniu utrzymać oszczędności w walucie w której zarabia.