Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie chyba najbardziej doluje? Ze w 2015 bylismy w naprawde dobrej sytuacji gospodarczej. Byl czas zeby oszczedzac na czasy kryzysu albo inwestowac na przyszlosc. Przygotowac sie. A calosc zostala #!$%@? na socjal i stolki dla dzialaczy partyjnych. Mielismy naprawde niezla szanse popchnac kraj do przodu. Jest mi po prostu #!$%@? smutno.
#gorzkiezale #neuropa #gospodarka
  • 133
  • Odpowiedz
Ze w 2015 bylismy w naprawde dobrej sytuacji gospodarczej. Byl czas zeby oszczedzac na czasy kryzysu albo inwestowac na przyszlosc. Przygotowac sie.


@Haqim: @DanteMorius: @Walther00: Wiadomo czemu tylko państwo powinno oszczędzać i przygotowywać się na czas kryzysu? Skoro mieliśmy tyle lat dobrą koniunkturę, to czemu ludzie nie robili poduszek finansowych?

Ano bo najłatwiejsza jest zrzucić odpowiedzialność za swoje decyzje na kogoś innego niż przyznać się do błędu. Łatwiej jest
Chris_Karczynski - > Ze w 2015 bylismy w naprawde dobrej sytuacji gospodarczej. Byl c...

źródło: comment_1640767734a6mhSEVqKorAaHv2huvpFY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@DanteMorius: Paradoksalnie im głupsze społeczeństwo tym lepiej będzie się żyło tym bogatszym. Wolę zarabiać 10k w kraju w którym średnia to 5k niż zarabiać 7k, przy średniej 7k.

I tak juz ludzie podostawali te bony turystyczny i np. w takiej energylandii było w #!$%@? ludzi w wakacje. Bilety też tanie bo jakieś 140 zł za cały dzień. Gdyby nie było bonów i ceny biletów były np. 200 zł to pewnie byłoby
  • Odpowiedz
@Haqim: To przestań płakać a zacznij rozmawiać. Pokaż ludziom, że są lepsze alternatywy niż PiS. To my jesteśmy odpowiedzialni za tą tragedię i tylko my możemy to zmienić w przyszłości.

  • Odpowiedz
@Mopek666: Pisowcom? Alternatywy? #!$%@? pisowcom alternatywy pokazywać?! Ty chyba jakiś nienormalny jesteś. Pisowcy to twardy elektorat i taki beton ze szok. Ci ludzie nawet jakby przez swoich byli rozstrzeliwani to by dalej byli za pisem. To są jakby to ująć fanatycy. Nawracanie pisowcow można porównać - to tak jakbyś w obozie koncentracyjnych chciał fanatycznych SSmannow na judaizm nawracać xD
  • Odpowiedz
  • 9
Była tak rewelacyjna sytuacja że trzeba było znacjonalizować pieniądze z OFE żeby się hajs zgadzał.
  • Odpowiedz
Wiecie co mnie chyba najbardziej doluje


@Haqim: Że gdzieś od II połowy 2016 było wiadomo że szykuje sie populistyczne piekiełko i dobrym pomysłem byłoby zacząć bawić się w zdywersyfikowane źródełka oszczędzania i kredyt nie dłużej niż na 5-7 lat?
  • Odpowiedz
@kubson93: @Krzysztof53647: Jak tak będziemy myśleć to się nic nie zmieni. Możecie mieć pretensje do baby ze wsi, że ma piątkę dzieci i nie wie co to inflacja. Czy pretensje do niej cokolwiek zmienią? Można ją wyzywać od głupków, pytanie czy to coś wniesie do tematu? Z lewa i prawa widzę potworną nienawiść do najuboższych. Jeżeli nie zmienimy naszego podejscia, nie zreformujemy edukacji i naszej mentalności, może być ciężko. Ja
  • Odpowiedz
znacjonalizować pieniądze z OFE

Że jeszcze ktoś powtarza te kłamstwa to mnie zadziwia


@Serrrek:

Króciutka pamięć. Wspaniałe rządzy Tuska spowodowały, że dług zbliżył się do 55% PKB

W budżecie na 2014 rok resort finansów prognozował, że tegoroczny państwowy dług publicznych wyniesie 54,8 proc. PKB.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polski-dlug-publiczny-w-2013-roku-ponizej-55-PKB-3026952.html

W przypadku, gdy relacja długu publicznego w stosunku do PKB:
jest większa od 55%, ale mniejsza od 60%, to

a) w projekcie budżetu na kolejny rok:
  • Odpowiedz
@DanteMorius
@Haqim
A wiecie co mnie najbardziej śmieszy w tym wszystkim? Ludzie uważający się za elitę i inteligentnych dali się wrobić w wojenki na których ugrywa tylko pis. Ludzie się ciągle żrą u nas, a to 500+ a to aborcja, a to szczepionki, a to granice i ciągle to samo, jeden przeciwko drugiemu, a taki pis żyje sobie jak paczek w maśle bo nikt tak naprawdę nie interesuje się co odwalają. Kto
  • Odpowiedz
Co Wy pieprzycie, przecież gospodarka kręci się dużo lepiej niż zakładaliśmy, i to do tego stopnia że potrzebna była nowelizacja ustawy budżetowej bo wpływy do budżetu okazały się dużo wyższe niz zakładano. Wy żyjecie w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, i operuje tu suchymi faktami, bez żadnych sympatii politycznych
  • Odpowiedz