Wpis z mikrobloga

W Swoim Gixie K3 zapomniałem o akumulatorze i od 11.11 stał sobie w garażu. Pryzpomniałem i zabrałem się za akumulator dzisiaj jak już w garażu spado do -3*C przez ostatnie mrozy. Akumulator padnięty, UTX9-BS i właśnie go ładuje małym prądem. Ale zaskoczyło mnie, że normalnie ma klapkę i gumki jak akumulator kwasowy, a niby to jest żelowy. Orientuje się ktoś czy mozna coś do niego dolać? Bo z tego co wyczytałem to w serwisie mają taką możliwość, pytanie tylko co i ile dolewają, bo wygląda po prostu na trochę suchy (nie wiem jak powinien wyglądać żelowy, bo zwykle są szczelnie zamknięte )

#motoryzacja #motocykle
  • 9
@d3stabilizacjon: No właśnie nie.

Mikroprocesorowe często potrafią wyświetlić znak Total Dupa i nie zaczną nawet. Wtedy jedynym ratunkiem jest stara analogowa ładowarka, najlepiej z regulatorem która nie pyta: jak Ci tam Baterio minął dzień? tylko jest durna i próbuje ładować, tylko trzeba jej pilnować co jakieś 20 minut i ewentualnie zmniejszać prąd ładowania. Czasem owszem nie da rady ale szansa jest.

@LrPrl jak widać przez obudowę poziom płynu w każdej celi
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@d3stabilizacjon: No właśnie nie.


Mikroprocesorowe często potrafią wyświetlić znak Total Dupa i nie zaczną nawet. Wtedy jedynym ratunkiem jest stara analogowa ładowarka, najlepiej z regulatorem która nie pyta: jak Ci tam Baterio minął dzień? tylko jest durna i próbuje ładować, tylko trzeba jej pilnować co jakieś 20 minut i ewentualnie zmniejszać prąd ładowania. Czasem owszem nie da rady ale szansa jest.


Gx

@Man_of_Gx: jeśli procesor nie chce jej podnieść to
@d3stabilizacjon: Jest jakaś lipa bo mikroprocesorowa raz, że padniętego nie podniesie ale to mniejsza z tym, ale w przypadku naładowanego zwykłym prostownikiem wywalało nonstop kontrolę ładuje - naładowany - wyłączał się prostownik - ładuje - naładowany - wyłączał sie xd

W pryzpadku zwykłego prostownika ładowałem go to wbudowany miernik pokazywał 15.8v :O ładowałem przez żarówkę, niby na razie trzyma poziom naładowania na 12.8 v :x
@d3stabilizacjon: Jak będzie używany codziennie to nie będzie źle imho, zobaczymy, na razie ładnie trzyma ale nie obciążałem go, bo i nie ma sensu obciążać, na wiosnę wyjadę to się przekonam, jeszcze z 3 miesiące poczekać xd