Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do studentów medycyny/lekarzy.

Zastanawiam się, czy nie rozpocząć studiów medycznych. Nie znam nikogo, kto studiuje lub ukończył medycynę. Jestem ciekawa, czy warto poświecić x lat życia na naukę, aby w przyszłości żyło się lepiej. Nie czuję powołania do tego zawodu, jednak tematy biologiczne/medyczne bardzo mnie interesują.

Czy te studia faktycznie zabierają tyle czasu, że można tylko spać i uczyć się naprzemiennie? Wiem, że zdolność zapamiętywania informacji jest sprawa indywidualną.

Czy na stażu i specjalizacji można otrzymać wynagrodzenie 4/5k na rękę bez dyżurów?

Ciężko jest dostać się na specjalizacje typu medycyna rodzinna?

Czy jest jakaś specjalizacja, gdzie nie trzeba pracować w szpitalu i dyżurować? Czy nikogo to nie ominie? Nie radzę sobie z tak napiętymi sytuacjami, żeby pracować na SORach.

Jak to jest z punktami, które lekarz musi wyrobić? Czy trzeba przez to brać udział w konferencjach i sympozjach, czy wystarcza lokalne szkolenia, webinary i np. prenumerata? Ktoś to weryfikuje? Są jakieś konsekwencje?

Czy faktycznie ludzie są obecnie roszczeniowi i podają lekarzy do sądów?

Nie zależy mi na byciu milionerka i jakimś czołowym specjalistą. Chciałabym mieć fajne warunki pracy, pomagać innym, ale dostawać też dobre wynagrodzenie. No i oczywiście zależy mi na czasie wolnym i założeniu rodziny. Stąd też wolałabym przyjmować w gabinecie.

Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi wrażeniami i doświadczeniami? Byłabym bardzo wdzięczna.

#medycyna #lekarski #specjalizacja #studia #praca #zycie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61cafd7c0ed247000a92163f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 5
Jestem ciekawa, czy warto poświecić x lat życia na naukę, aby w przyszłości żyło się lepiej.


@AnonimoweMirkoWyznania: IMO jesli Cie to intertesuje to warto. W zaleznosci od upodobac mozesz pozniej duzo pracowac i byc w tym dobra, albo olac pracowac kilka godzin w tygodniu a i tak zarabiac lepiej nic #programista15k (przykladowo w przychodzi prywatnej specjalisci przy dobrej negocjacji dostaja 50% tego co zostawia pacjent). No to teraz sobie policz. 20
Jestem ciekawa, czy warto poświecić x lat życia na naukę, aby w przyszłości żyło się lepiej. Nie czuję powołania do tego zawodu, jednak tematy biologiczne/medyczne bardzo mnie interesują.


To jest ciężki temat. Żyć na pewno będzie się lepiej, bo kasę da się zarobić. Tylko że pieniądze to nie wszystko. Lekarze to najbardziej znienawidzeni ludzie w Polsce (a tacy w gabinetach to już tym bardziej). Ty będziesz dawać z siebie wszystko, szkolić się,