Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje naładować 2 akumulatory w ciężarówce jednak posiadam prostownik 12v. Czy mogę naładować je oddzielnie jeśli odlaczę klemy od drugiego nie ladowanego akumulatora?najpierw jeden a potem drugi? Nie zamierzam wyjmować akumulatorów.Akumulatory są podłączone szeregowo.

#bekaztransa #tir #ciezarowki #elektronika
  • 17
@wezsepigulke jeżeli kopia pomoże to ok. Wcześniej był błąd na tachografie bo to już drugi raz mam taki przypadek,za pierwszym razem odpaliłem z kabli z innej ciezarowki ale teraz auto stoi na bazie gdzie nie przyjeżdżają inne auta na załadunek bo mamy przestój i nie wiem czy kogoś złapie. Jestem świeżym kierowca i za bardzo nie umiem opisywać ani czytać wydruków.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@encore26 Nie do końca rozumiem jak to działa, ale niby nawet rozłączać nie trzeba.


Jak rozlaczysz będziesz miał błąd na tacho, niektore służby tego nie lubią

@wezsepigulke: nie trzeba rozłączać. Wracając z roboty na święta odpalałem turasowi dafa od forda mondeo. Normalnie podłączyłem pod jeden akumulator w dafie, gaz w podłogę i odpalił od strzała. Bułgarzy często tak kamiony od busów odpalają.
Takim prostownikiem od osobówki to.lekko doba jedną sztukę będziesz lądował o ile nie dłużej.


@wezsepigulke: To masz na myśli chyba porządny prostownik. Porządny prostownik naładuje w dobę akumulator, ale właśnie od osobówki. Taki za 50 zł to naładuje aku w osobówce, ale czas trzeba liczyć w tygodniach.

@MojWlasciciel: jak baterie umarły na amen to prądem z osobówki możesz ich nie podnieść.

Ale ogólnie to nie ma problemu w odpalaniu gruza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@encore26: nie musisz rozłączać akumulatorów. Najpierw ładujesz jeden potem drugi. Co do błędów to w przeciągu dwóch miesięcy miałem kontrolę w Hiszpanii, Francji i Italii. Nikt się nie przyczepił do błędów braku zasilania.