Wpis z mikrobloga

Czy takie ćwiczenia w domu bez sprzętu rzeczywiście pozwolą osiągnąć sylwetkę jak autora ćwiczeń po wpisaniu "trening bez sprzetu" na yt?

15kg nadwagi, praktycznie brak mięśni i siły. Sylwetka skinny fat. Tłuszcz odłożony w talii, udach, piersiach. Można z tego wyjść takimi ćwiczeniami + dieta i spacery / przebieżki? Na większość tych ćwiczeń nie mam siły. Jest sens do tego podchodzić czy trzeba by najpierw zrobić jakieś badania? Pewnie poziom testosteronu?

#mikrokoksy #silownia #cardio #redukcja #fitness #zdrowie
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzesiek0401: badania nie zaszkodzą ale najważniejsza jest systematyczność i deficyt kaloryczny jeśli chcesz coś zrzucić z wagi. Początek bedzie trudny ale z czasem jak wejdzie w nawyk to nie będziesz mógł bez tego funkcjonować a raczej doczekać się kolejnego treningu ;)
@woda48: Tylko, że to angażuje czas no i fajnie aby to nie był czas stracony, który można było przeznaczyć na siłownię. Choć wolałbym ćwiczyć w domu. Fajnie byłoby mieć jakiś konkretny plan i tego się trzymać. Dlatego zapytałem o ten konkretny filmik.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzesiek0401: jeśli nigdy nie ćwiczyłeś to nie pchaj się w jakieś zaawansowane ćwiczenia, zacznij może od lekkiej jogi i zobacz jak dajesz radę. Mobilność zbudowana przy jodze pomoże w późniejszych ćwiczeniach.
Naucz się oddychać (czyt. wykonuj ćwiczenia oddechowe), jak już poczujesz że masz jakąś kontrolę nad swoim ciałem to weź się za ćwiczenia typu hiit, czy inne "domowe ćwiczenia"
@grzesiek0401: nie ma co się oszukiwać - siłownia da ci najlepsze efekty. (Zacznij z trenerem).
Co z tego ze schudniesz jak ciało będzie jak flak?

Co do schudnięcia. Jesz mniej niż potrzebujesz =chudniesz. Więcej= tyjesz

Kwestia ustalenia zapotrzebowania, bo wiadomo ze altywnsoc ja zmienia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vomalio: jeśli masz jakiś sprzęt to polecam greyskull kasahary. Jesli nie, to jakikolwiek deficyt, plus jakiś ruch 4 razy w tygodniu. Zawsze lepiej ćwiczyć cokolwiek niż nic, obojętne czy się chce schudnąć czy nie.