Wpis z mikrobloga

@Kasahara: Ale to nie tak robisz keto. Słuchaj, ja jadłem 100g białka 300g tłuszczu i mówię ci typie, mam supermoce, BF mi spadł samoistnie do 3% i mam więcej siły jak na węglach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kasahara

Jednak to jak NEAT spada na tej diecie jaki jest problem z volume/cardio to dramat


No dobra, ale jak ja jestem w ketozie (niekoniecznie głębokiej) to neat mi zauważalnie wzrasta. I co teraz? Nie sądzisz że to kwestia bardziej indywidualna?

Biwakując w lutym w minusowych temperaturach, żadna ilość węgli nie zwiększała termogenezy jak tłuste mięso.
  • Odpowiedz
@nieprawdziwymirek:

Pytanie co ktoś robił wcześniej. Bo przerzucenie się z gównodiety na jakąkolwiek inną zawsze będzie skutkowało większą ilością pozytywów. Dodatkowe inne punkty odniesienia. Ja się żywię zdrowo od 6-7 lat. Dlatego też nie mialem żadnego keto boosta do mózgu ani nic z tych spraw, bo mam prawidłową WI.

W badaniach wychodzi, że u wytrenowanych osób jednak ketoza wychodzi gorzej dla performance sportowego (a to główny mój cel), zresztą akurat to
  • Odpowiedz
Bez wątpienia Keto nie jest optymalne dla osób o optymalnej wadze, zdrowiu, WI, a w szczególności jak ktoś lubi machać dużymi ciężarami. Keto jest super dla ulanców z rozregulowanymi hormonami i IO i dla osób które maja zasadniczo niska aktywność fizyczna i nie zależy im na ciężkim treningu lub dużych mięśniach. Ja stosowałem Keto kilka razy jak trochę się zapuściłem, 3-4 miesiące to maks który dobrze znoszę, zwykle tyle wystarczy żeby zgubić
  • Odpowiedz
Dieta ma wiele niewątpliwych plusów, ale nie dla każdego. Na pewno nie dla tego co ostro ciśnie.


@Kasahara: no tu moim zdaniem ameryki nie odkrywasz. Gdzieś tam ostatnio czytałem, że dla sportowców zawodowych diety wysokotłuszczowe są dobre na 2-3 tygodnie, żeby dopalić ostatnie złogi tłuszczyku przed jakimś tam pokazem, czy żeby stracić nieco wody z organizmu przed ważeniem itd. Jestem na keto, ale nie róbmy #!$%@? z logiki. Gdyby keto była
  • Odpowiedz
@ElCiesiel: no bo nie ma deficytu z racji spadającego na łeb i na szyję volume i NEAT ¯\_(ツ)_/¯ a ssanie jest już obecnie takie, że kcal nie zniże. Bo dla mnie poniżej 3000 kcal to jakaś abstrakcja
  • Odpowiedz