Wpis z mikrobloga

Pytanko
Postanowiłem jeździć na biletach kupowanych na #orlen #etoll
Wolałbym je kupować po podróży zapisując sobie bramkę wjazdu->wyjazdu, zamiast przed, bo zwyczajnie gdzieś korek będzie i mi nawigacja zasugeruje ominięcie.
Ktoś kupował je w taki sposób i nie ma problemu lub ma jakieś protipy? #autostrady
Co w przypadku jak kupię przed podróżą i zamiast wykorzystać pełną kwotę przejadę krótszy odcinek?
  • 7
@foneswein:

opłata dodatkowa nie będzie pobierana, jeśli w ciągu 3 dni od zakończenia przejazdu opłata za ten przejazd zostanie wniesiona poprzez zakup e-biletu autostradowego. "Natomiast w przypadku stwierdzenia w trakcie kontroli na drodze (realizowanej przez patrole Służby Celno-Skarbowej i ITD.) braku ważnego e-biletu autostradowego lub urządzenia GPS przekazującego dane geolokalizacyjne do systemu e-TOLL (aplikacji e-TOLL PL, OBU/ZSL) na kierującego pojazdem zostanie nałożona kara grzywny w drodze mandatu karnego wysokości 500 zł"
Postanowiłem jeździć na biletach kupowanych na #orlen #etoll


@foneswein: nie trzeba zatrzymywac się na orlenie, skoro można te bilety kupić prostą apką "E-TOLL PL BILET"

Wolałbym je kupować po podróży


@foneswein: jak cię złapią bez biletu w czasie jazdy 500zł, głupi pomysł

Na twoje potrzeby zainteresuj się tą trudniejszą apką "E-TOLL PL" (bez dopisku "BILET") - logowanie profilem zaufanym, musi być cały czas włączona podczas jazdy, musisz doładować za wczasu,
@soadfan: źe dostanę resztę, albo z 10 biletów będę mógł zrobić transfer na jakiś nowy co kupię

@prawdziwek: dzięki za odpowiedzi. Fajny więc ten system i aplikacje. Zostanę przy kupnie biletu do 3 dni po przejechaniu odpowiednich odcinków