Wpis z mikrobloga

Ile pojemności tracą akumulatorki w przeciągu lat? Mam akumulatorki energizer AA różnej pojemności od 1800 do 2300. Niektóre mają 5 lat a niektóre mogę mieć nawet dziesięć. Jeśli chodzi o myszkę czy klawiaturę to czas działania jest ok. Ale jak włożę do aparatu to po zrobieniu paru zdjęć się rozładowuję. Mam taką ładowarkę http://wujek-gadzet.pl/test-akumulatorkow-i-nowej-ladowarki-energizer-accu-recharge-intelligent-chp42eu/ która ma opcję pokazywania że baterię straciły pojemność ale to chyba średnio działa.

#bateria #baterie #akumulatorki #energizer
  • 5
@cargt3:

Nikt Ci nie da dokładnej odpowiedzi bo to zależy od wielu czynników, w tym składu chemicznego elektrolitu i jakości ładowarki. Aby wydłużyć żywotność ogniw NiMH zalecane jest:
* unikanie głębokiego rozładowania (poniżej 1,0 V / ogniwo). Niektóre urządzenia nie są przystosowane do pracy na Ni-MH i pobierają dalej energię poniżej tego napięcia
* ładowanie ogniwa wyłącznie gdy jego napięcie spadnie do 1,0 V. Ma to zapobiegać tzw. efektowi pamięci. Był
faxepl - @cargt3: 

Nikt Ci nie da dokładnej odpowiedzi bo to zależy od wielu czynn...

źródło: comment_1640112431FYuObEqQdQE0BUkMK6BXyk.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cargt3: energizer to dno i bąbelki na równi z chińskim badziewiem. Jeśli szukasz dobrych aku to tylko sanyo / Panasonic lub Fuji. Dobre recenzję dostają aku z ikeły. W pracy mam ok. 40 szt sanyo białe które mają po 6 - 7 lat i trzymają parametry choć ich pojemność spadła o 10 %. Katowane codziennie, ładowane w BC700 i mh-c9000. Działają świetnie.

Miałem aku od BYD, hfr, Varta, duracel, energizer -