Wpis z mikrobloga

Nic mnie nie bawi tak jak wielce oświeceni soyboye, którzy narzekają że p0lactwo nie lubi #wiedzmin przez murzynów xD Ludzie którzy wychowali się w 90-2000 na filmach akcji z Will Smithem, Eddie Murphy, Samuel L Jackson, Laurence Fishburne, Morganem Freemanem i setką innych, będzie #!$%@?ł farmazony że ktoś jest uprzedzony do koloru skóry XDD Nie! problem jest z doborem aktorów gdzie wybrano najgorsze miernoty których dorobkiem artystycznym jest prezentacja kurtki na zalando, z nietypowymi defektami wyglądu. Gdyby elfy były grane przez wyżej wymienionych, to każdy by się tutaj spuszczał, gwarantuje.
Pobierz trejn - Nic mnie nie bawi tak jak wielce oświeceni soyboye, którzy narzekają że p0lac...
źródło: comment_163992875433Ih9R8tgNpy2ndWyJMm7l.jpg
  • 76
@Holiday: Ten argument to dalej inwalida. Ta postać pochodzi z rasy drow. Są ciemnoskórzy, nie czarnoskórzy. Coś jak druchi w WHF. Dalej wyobrażenie elfa o ładnej hebanowej czy też czarnej (powiedzmy odcień jak mieszkańcy poniżej Sudanu) skórze, nie funkcjonuje oraz nigdy nie funkcjonowało w popkulturze w ostatnich 30-40 latach. Mam oczywiście na myśli twórczość fantasy dla krajów kultury anglosaskiej.
@Charkov:

wyobrażenie elfa o ładnej hebanowej czy też ciemniejszej skórze, nie funkcjonuje oraz nigdy nie funkcjonowało w popkulturze w ostatnich 30-40 latach.


no wcale oprócz ciemnych elfów w Warhammer, Elder Scrolls, Baldur's gate i praktycznie większości gier RPG z ostatnich kilku dekad xddd

Jeszcze raz, Jon Irenicus, główny antagonista pewnej legendarnej serii RPG, mówi to coś panu?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Holiday - @Charkov: 

 wyobrażenie elfa o ładnej hebanowej czy też ciemniejszej skór...
źródło: comment_1639943596e6QJfiKHfu4zyliFw8yIZd.jpg
@Charkov: tak to był elf, jak byś przeszedł grę to byś się dowiedział.

Ciemne elfy są w kanonie fantasy od zawsze, nie rozumiem jak można o tym wgl. dyskutować( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Holiday: Grałem w 1999, sporo czasu minęło, niesyty pamięć zwodzi. Bardzo ciebie w takim razie proszę o konkretne przykłady jak wyżej. Ciemne (odcień skóry drow/druchi/dummmerowie) elfy jak najbardziej, zaś czarnoskórych (jak powiedzmy mieszkańcy Afryki poniżej Sudanu)- nie pamiętam. Proszę o podanie przykładów. Dalej niczego się nie dowiedziałam konkretnego, a szkoda.
@trejn: Nie zgadzam się. To co się zmieniło to pojawiła się wojna kulturowa. Wiele seriali z lat wcześniejszych obecnie wywołałoby potężny ból dupy z tego powodu, tylko wtedy nie było internetu i tak mocnej wojny kulturowej właśnie.
@Charkov: widzę, że bardzo chcesz dopasować swoje jakies wioskowe wyobrażenie czarnej osoby do czegoś. Wiesz, że nie wszyscy wyglądają tak samo i równie dobrze "czarna" jest np. Alicia Keys jak i murzyn z sudanu na którego się powołujesz?

Cięzko by było, żeby takiego drowa grali biali ludzie, no chyba, że chcesz ich pomalować czarną farbą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Holiday: Absolutnie daleko mi do ideologii o podłożu rasistowskim czy też selekcji ludzi na podstawie ich koloru skóry, pochodzenia, rasy. To są cechy fanatyków wszelkiej maści i nie dotyczą naszej dyskusji o światach przedstawionych. Mnie konkretnie w Twojej wypowiedzi interesuje ten fragment, dotyczący przedstawienia w świecie fantastycznym danych postaci (obecności czarnoskórych elfów w literaturze fantasty/grach RPG). Jednakowo wracając do meritum, czy mógłbyś podeprzeć źródłami wcześniej wspomnianą przez ciebie wypowiedź? Gdyż wydaje
@Charkov: mam ci podać dowód na to, że Jon Irenicus jest z Sudanu? xD Czy jak. Sorry ale jedyne co mogę ci dać do artworki z gry gdzie definitywnie jest przedstawiony na brązowo. Wnioski wyciągnij sam.
@guest: ale Halle Berry bardziej przypomina biała niż murzyński odpowiedni baby karyny z zabki. Chcesz rozbudzać pychę i wyjątkowo pięknych kobiet w wyjątkowo ciężkich sytuacjach? Jeszcze by ktoś pomyślał że trzeba coś zrobić, zanim się należy. Hall bery jest bez sensu, nie nadaje się do robienia propagandy.