Wpis z mikrobloga

@inko-gnito wyjaśnił byś mi proszę jak to czytać? Próbowałem sam ogarnąć i jedyny wniosek jaki mam to że mamy stopy procentowe na poziomie krajów bogatych i wysoko rozwiniętych. A takim krajem nie jesteśmy.
@Nester86: niższe realne stopy procentowe mają tylko Argentyna (notoryczny bankrut), Turcja (szalony Erdogan) i USA (drukarka robi brrrrrr). Na przeciwnym biegunie są Indonezja, Chiny i Rosja. Dalej Arabia Saudyjska, Japonia, Hong Kong...
@inko-gnito ok rozumiem, dzięki. czy to nie jest spowodowane drukowaniem pieniędzy jak w USA?
Tak jakby rządzący liczyli na jakiś wielki reset który magicznie skasuje wszystkie długi.

Ciekawe że Dania ma tak dobre cyfry. Przez całą pandemię mało o nich słyszałem, a jak już to tylko w kontekście Grenlandii.
Tak jakby rządzący liczyli na jakiś wielki reset który magicznie skasuje wszystkie długi.


@Nester86: względnei niskie st % i wysoka inflacja oznacza, że systemowo pieniądz traci wartość. Płacę są podnoszone by nadążać ze względem utrzymaniem siły nabywczej ALE OSZCZĘDNOŚCI na KONTACH LUDZI są #!$%@? rok do roku o wskaźnik inflacji tzn o tyle spada ich siła nabywcza w więc wartość realna ( mimo, że nominalna stoi)
To samo się dzieje z