Wpis z mikrobloga

Sytuacja z Piotrem Kraśko dobitnie pokazuje nam że dalej żyjemy w społeczeństwie feudalnym w którym istnieją grupy uprzywilejowane takie jak znani dziennikarze. To nie pierwszy taki wybryk bez znaczących konsekwencji w Polsce. Uważam że zarówno polska lewica jak i prawica może pochwalić się swoimi przykładami. Pozbycie się takich uprzywilejowanych grup to główne wyzwanie stojące przed polskim społeczeństwem aby w Polsce zapanowała normalność.

#4konserwy #neuropa #tvn #bekazpodludzi #bekazlewactwa #bekazprawakow
  • 17
@kefas_safek praca dziennikarza wierzę się z dbaniem o swój wizerunek zwyczajowo po takiej aferze osoby publiczne rezygnują z piastowanych stanowisk z oczywistych względów. Tymczasem w Polsce wytworzyła się grupa która popełnia takie wykroczenia, wzajemnie się usprawiedliwia i nie ponosi za to odpowiedzialności.

Dziurawość polskiego prawa to zupełnie inna kwestia.
@ajuto00 z moralnego punktu widzenia ustąpienie z pelnionego stanowiska przynajmniej na jakiś czas. To chyba slabe gdy dziennikarz zapowiada na przykład reportarz o akcji znicz na święta samemu łamiąc prawo.
@HrabiaTruposz oczywiście że model zawsze rozbiega się z rzeczywistością. Uważam jednak że ten modelowy aparat do łamania zależności feudalnych dotyka w równym stopniu wszystkich i dziala w myśl zasady że pełni ważną narodową misję.
@Smogulf: Z tym rozjeżdżaniem starych bab czy zakonnic na pasach bez ponoszenia konsekwencji to myślałem że to tylko taki dowcip był, ale z czasem okazuje się że to hobby namaszczonych dziennikarzy i polityków.
To, albo po prostu teraz ostro łapią każdego kogo się da. Rozumiem że każdemu może się zdarzyć bycie przyłapanym na przekroczeniu prędkości na pustej, otwartej przestrzeni bez pieszych w okolicy.
@dziadyga1 wydaje mi się choć mogę się mylić iż ci ludzie podświadomie czują że mogą więcej co zresztą jest w Polsce chyba prawda, stąd się bierze ich nonszalanckość i brawura która prowadzi do wypadków.
@Mistrzrozkimnki to tylko model do którego powinniśmy dążyć wiadomo że nie będzie idealnie. Nawet w najlepiej zarządzanych państwach na świecie są problemy, myślę że jest kilka państw które lepiej obsługują swoich obywateli niż to się dzieje w Polsce.