Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 223
Fajne to państwo, takie nie za opresyjne. 2 tygodniowa kontrola z PIP, gdzie dostarczyłem parę kartonów dokumentów, zakończyła się nałożeniem mandatów tylko i wyłącznie za przekroczenie czasu pracy kierowcy wg tachografu. I tak mamy mandaty po 100zł za przekroczenia o 2,5,7,9 etc minut

Dzięki Pan Państwo
#bekaztransa #zycietruckera #pracbaza
Pobierz xspeditor - Fajne to państwo, takie nie za opresyjne. 2 tygodniowa kontrola z PIP, gd...
źródło: comment_1639467916kVpgZlYqSjaRVMCXIwQQjX.jpg
  • 95
Jedno wykroczenie mogli odpuścić, ale jeżeli to jest nagminne, nawet o kilka minut, to nic dziwnego, że się #!$%@?


@mindtravel: wg OPa były cztery przekroczenia. Na jednego kierowcę to moglibyśmy się kłócić czy to dużo czy jeszcze wyjątki, ale OP nie napisał na ilu kierowców i z jakiego okresu. To mogło być np na 20 kierowców w ciągu ostatniego roku co już wyglądałoby znacznie inaczej.
@kaaban: prosty przykład CI podaje

Wyruszasz o godzinie 8 rano, wg czasu pracy możesz prowadzić do 12:30. Znasz tą trasę i masz w pamięci 2 parkingi, jeden po ok 4h jazdy, a drugi za 15 minut jeszcze. Jazda jest wyliczona na spokojną przepisową, z zapasem. Po drodze trafiasz na jakiś wypadek, krótką blokade drogi. Powiedzmy ze na te właśnie 15 minut.

Więc pierwszy parking na którym możesz zaparkować masz po 4:15
Chwila chwila . Na wykopie nie wolno przekroczyc prędkości o 3km/h, wyprzedzać czy na żółtym przeleciec. Tutaj są same złote chłopaki i jeżdżą tylko prawym pasem 50km/hi oczekujesz że ktoś was tutaj będzie mentalnie bronił piracie drogowy morderco? :D
Chwila chwila . Na wykopie nie wolno przekroczyc prędkości o 3km/h, wyprzedzać czy na żółtym przeleciec. Tutaj są same złote chłopaki i jeżdżą tylko prawym pasem 50km/hi oczekujesz że ktoś was tutaj będzie mentalnie bronił piracie drogowy morderco? :D


@Outline: Na wykopie za to można zabijać rowerzystów za to że jadą przepisowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wykop to zbiór dużej liczby ludzi. Jedni się zgadzają z łamaniem
@xspeditor: moja logika jest prawdziwa, a ty oczekujesz ze kazdy bedzie tutaj walil peany na twoj temati pisal "urzad zly, trzymaj sie miras" XD

logika nie ma zadnej subiektywnej miary oceny jak te ktore ty chcesz wprowadzic. Granice sa bezwzgledne, mniej wiecej czesto potrafisz ocenic wymiar kary w przypadku ich przekroczenia (oraz ryzyko bo np jak przekroczysz predkosc to nie zawsze zostajesz ukarany). Jestes wolnym czlowiekiem i mozesz dostosowac swoj bufor.
@xspeditor: szkoda im tu odpisywać XD, wypowiadają sie jakies randomy co nigdy za kierownicą duzego nie siedziały, sam jezdze no i takie przegięcia sie zdarzają ¯\_(ツ)_/¯ itd czy bag nawet sie nie #!$%@? o to.
Taki lepszy przykład, jedziłem na stałej linii, trasa znana na pamięć, jeździłem ze sporym zapasem bo na miejsce dolatywałem w 3:40, ale ze zdarzył sie wypadek po drodze to #!$%@?łem czas o kilka minut ( ͡
@kubiesto: ryzyko znasz, mozesz zdecydować co ci się opłaca, sciągać 2h pracy dziennie czy potencjalnie ryzykowac kare typu 100-200zł za opóźnienie kilku min. Jesteś wolnym człowiekiem i ty wybierasz.
@xspeditor tutaj pewnie większość wykopków fantazjuje jakby byli dyrektorami firm spedycyjnych gdzie wszystko jest na czas i bez mandatów, a kierowcy jeżdżą w garniturach pod muchą ( ͡º ͜ʖ͡º)
To wtedy wszyscy by idealnie przekraczali zgodnie z tolerancją.


@yggdrasil:
To wtedy można napisać "jeśli nie więcej niż x% kursów w ciągu jakiegoś czasu ustalono przekroczenie czasu o nie więcej niż y min "
sprawa załatwiona pora na csa