Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 223
Fajne to państwo, takie nie za opresyjne. 2 tygodniowa kontrola z PIP, gdzie dostarczyłem parę kartonów dokumentów, zakończyła się nałożeniem mandatów tylko i wyłącznie za przekroczenie czasu pracy kierowcy wg tachografu. I tak mamy mandaty po 100zł za przekroczenia o 2,5,7,9 etc minut

Dzięki Pan Państwo
#bekaztransa #zycietruckera #pracbaza
Pobierz xspeditor - Fajne to państwo, takie nie za opresyjne. 2 tygodniowa kontrola z PIP, gd...
źródło: comment_1639467916kVpgZlYqSjaRVMCXIwQQjX.jpg
  • 95
@popmart nie chce mi się czytać całej dyskusji, ale odniosę się do twojego pierwszego komentarza. Jeździłem w Niemczech w transporcie krajowym. Nie wiem jak zachowałby się tamtejszy urząd pracy, ale raz na jakiś czas sporadycznie zdaży się przegięcie czasu o kilka minut. Czasami jest jakiś wypadek, czasami korek, a czasami trudne miejsce do zaparkowania. W każdym razie w takiej sytuacji robi się wydruk z tacho, opisuje powód i przez 30 dni trzyma
ale to jednak co innego niż przed urzędnikiem ściemniać a to tylko 2 minuty a to tylko 5. Ten urzędnik też jest w pracy i może polecieć za odstąpienie o czynności które ma w obowiązkach. Ty chodziłbyś i darowywał przekroczenia norm w perspektywie być może dyscyplinarki?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xspeditor: a gdzie chcesz tą granice postawić ? uznaniowo? zawsze na twoją korzyść?

@popmart: dokładnie tak. Na korzyść przedsiębiorcy, który płaci w #!$%@? podatków na ten chlew. Sam podatek od środków transportu to jest kosmos
@Kismeth: tak, człowiek jest tak skonstruowany ze będzie próbował w nieskończoność przesuwać granicę. Reszty już nawet nie skomentuje bo ludzie tak myślący właśnie przedłużają bałagan w Polsce. Zamiast stosować przepisy i rozumieć że budowa zorganizowanego społeczeństwa i państw znacząco polega na przestrzeganiu norm.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Starq: Pana z kontroli średnio to interesowało. Serio.
A za 1050zł nie będę robił awantury w urzedziebo zaraz będę miał na głowie 11 innych instytucji.
Także nie zabłysnąłeś, a chciałeś:p
@xspeditor: jak kierowcy kończy się czas przejeżdżając przez centrum miasta, to ma włączyć awaryjne i odczekać postój? wtedy jest zgodnie z przepisami i wszystko jest okay?
@xspeditor: to już nawet BAG aż takimi tyranami nie są eh dorzuciłeś się do bombelkow (,) spokojnie odciągnij od premii świątecznej kierowcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
powinna być jakaś tolerka +/- 10 minut chociażby na manewry na parkingu czy coś. To nie osobówki...


@MarianoaItaliano: wlasnie dla tego ze nie sa to osobowki tolerki nie powinno byc. cala zabawa w tym , ze doswiadczony kierowca wie jak rozlozyc czas aby nie miec wykroczen. wjezdzasz na brame i masz 5 minut , to bierzesz kluczyki i oddajesz w biurze i nic cie nie interesuje. jesli twoj menadzer bedzie sie
nie mam żadnego wpływy na to, czy kierowca przekroczy czas pracy o 2 minuty czy nie. Zresztą on też nie robi tego z radością, szczególnie w tak absurdalnym czasie jak 2 czy 5 minut.


@xspeditor: a nie jest przypadkiem tak , ze ty jako spedytor nie masz prawa tak ustalac tras , zeby kierowca przyjechal na styk ? cos mi swita ze jest taki przepis.
no chyba ze kierowca jedzie na
Ja nie tirowiec


@MarianoaItaliano: no wlasnie widze. :D w ciagu dnia masz do dyspozycji 10 godzin jazdy i 15 godzin pracy ( w uproszczeniu). i musisz sie zmiescic w tym niezaleznie od korkow. jesli jedziesz juz 6 godzine a w pracy jestes 10 godzin i nagle zaskoczy cie wypadek po ktorym zostaniesz zablokowany na nastepne 6 godzin , to opisujesz to dokladnie i kopie wydruku dolaczasz do papierow. pracodawac pokazuje pipie
@xspeditor: płać ale nie płacz tu na portalu ze śmiesznymi obrazkami, bo wychodzi na to że na własne życzenie płacisz ten tysiąc, trzeba było mieć kontrolę nad wydrukami i opisami, a nie teraz po internetach się żalić, jakie to państwo opresyjne. Fakt jest #!$%@?, ale jak masz wylane na tę kasę to się nie dziw.
@xspeditor a tak z ciekawości zapytam, dałeś kontrolującym wydruki z opisami od kierowców? Ja zawsze robie dwa wydruki w przypadku naruszenia, jeden dla siebie drugi dla pracodawcy.
EDIT. Widzę że ktoś pytał o wydruki.