Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uefaman: man 8.58kWp fotowoltaiki. Żeby odciąć się od sieci przy ogrzewaniu pompa ciepła potrzebuje że 100kWp i z 20kWh magazyn. Mysle że agregat i paliwo jest dużo tańsze żeby uzupełnić braki w takim styczniu
@uefaman: Tzw. instalacja off grid. Można to zrobić. I są tacy co robią. Możesz poczytać.

Ale trzeba wziąć pod uwagę to, że zimą jest praktycznie 0 produkcja. W Polsce słońce zimą jest pod mało korzystnym kącie. Jeżeli ktoś ma małe potrzeby to może jakoś przeżyje. W grudniu wyprodukowałem 19kWh, a były też dni z zerową produkcją.

Magazyn energii zimą też nie ma sensu, bo... Kiedy go naładujesz?
@zibizz1: Trzeba by chyba mieć praktycznie dom pasywny, naprawdę sporą moc fotowoltaiki i pewnie najlepiej na trackerze by zawsze był dobry kąt, oraz żeby nie martwić się śniegiem. Wiem, że tracker jest średnio opłacalny, ale gdybym miał mniej drzew wokoło to bym sobie zrobił:)
@xEldmir: Ale tu instalacja nie ma nic do rzeczy a bardziej kwestia pogody, zachmurzenia, mgły, śniegu, zacienienia o tej porze, kątu nachylenia paneli.

70kWh na połowę miesiąca (a słoneczko coraz niżej jeszcze będzie) to nie jest jakiś super wynik. Może jak pogoda pozwoli dobijesz do 140kWh. 140kWh x 70 gr - 20% od 80 kWh to jakieś 86 zł.

Ja wszystko konsumuję to może jak pogoda pozwoli zaoszczędzę 40 kWh czyli