Wpis z mikrobloga

Pojeździłem trochę na autostradzie przez ostatnie miesiące, wcześniej jakoś nigdy nie miałem takich tras, żeby mi się opłacało z nich korzystać i co mnie zdziwiło, to to, że w sumie mało ludzi jeździ jakoś super szybko. Jadąc te przepisowe 140 km/h wyprzedza się praktycznie większośc aut a przy 160 km/h to jak jest mniejszy ruch np. w niedzielę to idzie przejechać ze 100 km i tylko jedno auto wyprzedzi i pojedzie szybciej.

Biorąc pod uwagę to jak ludzie jeżdżą w terenach zabudowanych, myslałem, że wszyscy będą pędzić jak szaleni a co chwilę będzie przejeżdżał ktoś jadący z 200 km/h a tu w sumie jest nawet spokojnie. Ja znowu mam tak, że raczej przestrzegam ograniczeń w terenach zabudowanych, uważam jadąc przez lasy itd. ale znowu na autostradzie lubię sobie trochę szybciej pojechać.

#przemyslenia #ruchdrogowy #prawojazdy
  • 5
@Murasame w taką pogodę to się raczej nie #!$%@? 200km/h ale wyjedź w lato, to spotkasz kaldi i bolidy młodych wieśniaków, co ci będą #!$%@?ć długimi po dupie, bo jedziesz tylko przepisowe 140
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Murasame: imho. Do 130 jedziesz lajtowo. Masz czas na reakcję. Przy wyższych prędkościach trzeba się mocno skoncentrować a o to trudno jak jedziesz kilka godzin...
Oczywiście sa i debile...
@Heady1991: Nie no, nie piszą o ostatnich dniach, bo teraz to wiadomo, że są często słabe warunki. Ale nawet jak jeździłem jak była pogoda to nie było aż tak dużo wariatów na drodze.

@Poldek0000: No zgodzę się z tym, że szybka jazda jest męcząca przy dłużej podróży ale tak do godziny spokojnie można się przejechać szybciej i zachować w miarę dobrą koncetrację. Choć jest też ogromna różnica według mnie czy
szybka jazda jest męcząca

@Murasame: dlatego nie cierpię jechać A2 (Wawa-Łódź) - niby ~1h jazdy ale trzeba mieć oczy wokół głowy, i kncetracji na 101% bo albo 70 za ciężarówkami, albo 160 na lewym ( a i tak #!$%@?-cz Ci mruga długimi). Bardziej mnie to zmęczy niż reszta 5h trasy.
@Murasame: jak jest duży ruch to jadąc standardowo prawym pasem prędzej niż później trafisz na TIRa przed sobą i nie będziesz mógł wyprzedzić, bo lewym pasem będzie sunął sznur aut jadący 120, z tego sznura raczej nikt nie będzie chciał zjechać na prawy, bo zaraz znowu będzie TIR albo jakiś wolniejszy samochód i brak możliwości wyprzedzania. Fajna rozrywka, zwłaszcza nocą.

Za to jak jest mniejszy ruch to tempomat na 120 i