Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim, piszę z anonimowych bo aż mi wstyd podawać nick. Mam mega problem bo w sobotę spotkałem właściciela mieszkania, a dokładnie kawalerki którą wynajmujemy z moją dziewczyną. Właściciel poinformował nas, że po nowym roku będzie trzeba podnieść trochę cenę za wynajem o jakieś 200zł - nie więcej.

Podobno wszyscy będą podnosić ceny, więc ciężko będzie znaleść coś tańszego.

Dla nas te 200zł to jest mega dużo, zwłaszcza, że dziewczyna ma teraz cienko w pracy no i wzięliśmy niedawno psiaka ze schroniska, co też generuje koszta.

Nie wiemy co mamy robić, przyzwyczailiśmy się do tego mieszkania bo jest blisko naszych miejsc pracy no i nie mamy auta żeby gdzieś się przenosić dalej.

Zastanawiamy się nad wynajęciem pokoju z jakimiś randomami, ale czy ktoś nam wynajmie pokój z psem? No i jak to jest mieszkać z obcymi? Chodzić się kąpać w tej samej łazience a tym bardziej korzystać ze wspólnej toalety? Jakoś mnie to przeraża :/

Oboje kochamy gotować a wiem, że mieszkając z innymi ciężko jest pewnie czasem pomieścić się w kuchni. Co robić? Może ktoś z was jest w podobnej sytuacji?

#wynajem #nieruchomosci #warszawa #inflacja #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61b5d91a1a841e000b7dce81
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania:
To powiedz wlascicielowi, że was nie stac. Zaproponuj 50 czy ile tam mozesz dac wiecej.
Ale zaznacz, ze w takim razie bedziess musial sie wyprowadzic. Z reguly ludzie jak maja zaufanego klienta wola mniej a miec pewnosc oplat i ze nic nie zniszczysz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Rozumiem, że macie nadal obowiązującą umowę? Dzisiaj na bankierze pojawił się artykuł w jakim wypadku i o ile właściciel może podnieść cenę(w trakcie trwania umowy). Najpierw proponuję szukać ugody, jak nie będzie takiej możliwości to zacząć rzucać paragrafami.
  • Odpowiedz
Dla nas te 200zł to jest mega dużo, zwłaszcza, że dziewczyna ma teraz cienko w pracy no i wzięliśmy niedawno psiaka ze schroniska, co też generuje koszta.


@AnonimoweMirkoWyznania: jezu ludzie xdddd macie mozg? nie stac was na podwyzke 2 stow ale stac na wziecie psa ze schroniska - okazyjnie jakies badania, wet, zabawki, obroza, gryzaki, zarcie

nie macie mieszkania a bierzecie zwierzaka gdzie wiadomo ze ludzie niechetnie beda patrzec na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ponegocjujcie z właścicielem, zaproponujcie warunki na jakie was stać. W międzyczasie przeglądajcie ogłoszenia, bądźcie przygotowani na zmianę, rynek najmu mocno ucierpiał (w skutek inflacji ludzie lokowali kapitał w nieruchomości, ubyło chętnych - praca/nauka zdalna, mniej imigrantów itp) - stawki poszły w dół. Początek roku to też więcej ofert - przesiew studentów.

Właściciel pewnie sam ma kredyty i inwestycja się nie spina - dla niego lepiej mieć pewnego najemce niż
  • Odpowiedz
po pierwsze jaka podstawa podwyżki? Jaka umowa?


@programista15cm: pewnie normalna umowa z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Właściciel mieszkania proponuje aneks z podwyżka i albo akceptują albo właściciel wypowiada umowę najmu z zachowaniem okresu wypowiedzenia.
  • Odpowiedz
Może i w resztę bym uwierzyła


@ode45: moja księgowa, dentysta czy fryzjer już zapowiedzieli podwyżki od nowego roku. Ja również podnoszę kwoty na fakturach.
  • Odpowiedz