Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wiem ze szanse sa nikle ale mimo wszystko zacieram rece na podwyzki stop procentowych. Wreszcie bede mogl na czyms zyskac. Bylem za mlody by skorzystac na poprzednim krachu z 2007-2009, bylem za glupi by kupic BTC za 3 usd ale przynajmniej inwestowalem w indeksy przez ostatnie 5 lat.

Jak stopy wreszcie dotra do tych 8-9% za pare miesiecy, to zatrzymaja sie wszystkie inwestycje i bezrobocie pojdzie do gory wiec nikogo nie bedzie stac na wynajem. I wtedy ci co pozaciagali kredyty na inwestycje w mieszkania beda sprzedawac nieruchomosci jak swieze buleczki. Przy hipotece 1mln i podwyzce o 1pp. (TYLKO 1pp a pomyslcie o 7pp) rata wzrasta prawie dwukrotnie. Przeciez to bedzie rzeź, z jednej strony inflacja, z drugiej podatki, z trzeciej brak podwyzek a z czwartej coraz wieksze raty.

Czytalem multum artykulow o mlodych ze Stanow ktorzy naprawde dorobili sie w mlodym wieku bo kupili domy pod wynajem po 2009 a nie w 2007. A ci co kupili w 2007 to musieli czekac az 12 lat zanim im sie wyrównało. 'We Wish Like Hell We Had Never Bought'

I nie mowie tutaj o osobach co kupiły mieszkanie do zycia, ci nie sprzedadza i bardzo dobrze. Mowie tutaj o tych wszystkich co mysleli ze dobrą gadka i milionem ulotek w skrzynkach zostaną milionerami. Ci co myśleli ze nigdy ich z pracy nie wywala a zawsze ktoś będzie wynajmował ich mieszkanie za cenę wyższa niż ich rata kredytu.

I niestety ale mozecie schowac swoj jad. Bezrobocie mnie nie dotknie bo mam dobra prace na zachodzie w stabilnej i silnej walucie. Zastanawiam sie czy dzialania NBP nie sa wlasnie po to by wyzbyc Polakow z majatku i przekazac nieruchomosci w rece zagranicznych funduszy ktore przyjda z miliardami euro i wykupia wszystko w pien. Ja sam teraz aktualnie wynajmuje w Zurychu i nie mam problemu z płaceniem czynszu a konto brokerskie tylko puchnie i puchnie.

Wiedz ze jak Youtuberowi naganiacze guru zaczynaja mowic o sprzedazy to wiadomo ze dzieje sie.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #pieniadze #mieszkanie #inwestycje #ekonomia #gielda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61afb40af6a171000ab1c389
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Wiem ze szanse sa nikle ale mimo ws...
  • 13
  • Odpowiedz
Zastanawiam sie czy dzialania NBP nie sa wlasnie po to by wyzbyc Polakow z majatku i przekazac nieruchomosci w rece zagranicznych funduszy ktore przyjda z miliardami euro i wykupia wszystko w pien.


@AnonimoweMirkoWyznania: stanowczo przeceniasz wyrafinowanie w snuciu planów [zatrąca oCT] a nie doceniasz zwykłej niekompetencji i głupoty rządzicieli PL
by wzmacniać haos wystarczy nic nie robić lub działać głupio
.ukłony
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ipratropium: tak wszyscy o tym piszą. A komukolwiek do raty dopisują stopy? Bo przeważnie dopisują WIBOR, a ten sobie rośnie jakoś ostatnio 2x szybciej niż stopy.
  • Odpowiedz
Wiem ze szanse sa nikle ale mimo wszystko zacieram rece na podwyzki stop procentowych. Wreszcie bede mogl na czyms zyskac. Bylem za mlody by skorzystac na poprzednim krachu z 2007-2009, bylem za glupi by kupic BTC za 3 usd ale przynajmniej inwestowalem w indeksy przez ostatnie 5 lat.


@AnonimoweMirkoWyznania: caly ja, dalej niestety infantylny bait
  • Odpowiedz