Wpis z mikrobloga

Mirki zebrałem listę - hehe - obostrzeń, bo idzie jobla dostać.

Lista wszystkich zmian zapowiedzianych przez doktora Niedziele:

- od 15 grudnia: obniżenie limitu osób w restauracjach, hotelach, barach, kinach, teatrach, obiektach sakralnych i sportowych - do 30 proc.,*
- w kinach dodatkowo zakaz konsumpcji

- od 15 grudnia - ograniczenie w transporcie zbiorowym do 75 proc.,

- od 15 grudnia - zamknięcie dyskotek i innych miejsc do tańczenia

- 31 grudnia i 1 stycznia - ograniczenie w lokalach zamkniętych do 100 osób*

- od 15 grudnia - obowiązkowe testy dla osób mieszkających z osobami chorującymi na COVID-19 (bez względu na posiadanie certyfikatu covidowego!),

- od 15 grudnia - osoby przylatujące do Polski spoza strefy Schengen muszą mieć wykonany test na COVID-19 nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicyo

- od 20 grudnia do 9 stycznia - nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich (przedszkola i żłobki będą otwarte),

- od 1 marca obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla nauczycieli, medyków i funkcjonariuszy służb mundurowych.

Dodatkowo:
- Pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku testu na COVID-19 (projekt dopiero w fazie przygotowań)

_*W poczet wyznaczonych limitów nie będą zaliczały się osoby zaszczepione. Jednak przedsiębiorca - jak wyraźnie zaznaczył to na konferencji minister zdrowia -musi wykazać, że egzekwuje certyfikaty o zaszczepieniu i weryfikuje je przed wpuszczeniem klientów/gości do lokalu.

przepraszam jeśli coś pominąłem lub źle opisałem, ale trudno jest wydobyć z dzisiejszego szumu informacyjnego rzetelne informacje_

#szczepienia #szczepionki #zdrowie #covid19 #koronawirus #lockdown #obostrzenia #medycyna
  • 4