Wpis z mikrobloga

Jaki dostaliście najlepszy prezent na urodziny?
Ja dostałem wezwanie alimentacyjne na rzecz mojego ojca, który porzucił mnie (lvl 11) i resztę rodziny, na rzecz jakiejś dupy. Minęła cwiara, w trakcie której:
- jako ojciec był mi nieznany
- nie finansował mnie
- nie wychowywal, nie uczył, nie inicjował kontaktu
- widywaliśmy się przy okazji spotkań rodzinnych, "cześć" i koniec.
- popadł w chorobę alkoholową, która doprowadziła go na skraj wyniszczenia fizycznego i psychicznego
Już dawno odciąłem się od wszystkich toksycznych osób z rodziny, w tym mojego biologicznego ojca. Polecam każdemu ten styl życia. Teraz będę musiał postawić kropkę nad i, wierząc w sprawiedliwość społeczną, a której zdecyduje Sąd.
Nie żale się. Nie mam jeszcze zenwyjebki i chwilowo to boli cholernie, ale staram się myśleć jak o rozpoczęciu procesu o zrzeczenie się praw do biologicznego ojca.
Macie jakieś rady?
Ciepłe słowo też przyjmę, w końcu są moje urodziny :)
smiechsnajpera - Jaki dostaliście najlepszy prezent na urodziny?
Ja dostałem wezwani...

źródło: comment_1638833127Nxcg65wwtfBVKNtAEGgMkW.jpg

Pobierz
  • 159
No to, że do 11 lat go wychowywał, podcierał, karmił itd. Już nie wspomnę, że podarował op-owi najcenniejszy dar jakim jest życie, a teraz się nygus miga i szkoda mu grosiwa na ojczulka, chcę przerzucić płatność na państwo, czyli na nas wszystkich - takie mało sprawiedliwe to jest, nie uważasz?


@prometeurz: Nie żartuj. Stary zrobił sobie dzieciaka bo zaspokajał swoje ambicje. Nikt nie robi dzieciaka dla tego dziecka, decyzja o posiadaniu
@smiechsnajpera: To nie jest sprawa sądowa, ale administracyjna. Wbrew wielu komentarzom Organ nie zbiera informacji, żeby "podać" Cię do sądu. O ile nie jesteś dłużnikiem alimentacyjnym (nie masz zasądzonych alimentów na rzecz ojca), a zakładam, że nie jesteś, to zapewne chodzi o pokrycie kosztów jakiegoś rodzaju świadczeń, które MOPS przyznał ojcu. Sprawa regulowana przepisami ustawy o pomocy społecznej, jeżeli ojciec jest w domu pomocy społecznej to przepis art. 61, jeżeli inne
@smiechsnajpera: moja mama i jej rodzeństwo jest w podobnej sytuacji - mają płacić za pobyt ojca w DPS (prawie 3k - po 900zł od osobę) który ich zostawił jak były dziećmi i uchylał się od alimentów. Wyczerpała się niestety ścieżka odwoławcza w GOPS i SKO bo ci twierdzą że '''nie ma przesłanek'' i został jedynie sąd, właśnie ostatnio złożyli się na adwokata - 9k. Wkrótce ma się zmienić ta ustawa i
@Paulita: O, to gratuluje - ale po tak natychmiastowej decyzji wnioskuje że ojciec musiał mieć odebrane prawa rodzicielskie. U mojej mamy i jej rodzeństwa tego babcia nie zrobiła bo nie miała do tego głowy, odszedł do odszedł na #!$%@? drążyć temat, rozwiedli się też dopiero kilka lat temu jak ze szpitala próbowali go przywieźć do mojej babci do domu bo tam miał adres zameldowania.... Jakby miał odebrane te prawa to nie
No to, że do 11 lat go wychowywał, podcierał, karmił itd. Już nie wspomnę, że podarował op-owi najcenniejszy dar jakim jest życie, a teraz się nygus miga i szkoda mu grosiwa na ojczulka, chcę przerzucić płatność na państwo, czyli na nas wszystkich - takie mało sprawiedliwe to jest, nie uważasz?


@prometeurz:
NieBendePrasowac - > No to, że do 11 lat go wychowywał, podcierał, karmił itd. Już ni...

źródło: comment_1638866041NsOaCIlroZxQFkvgBGaoVp.jpg

Pobierz