Wpis z mikrobloga

Jaki dostaliście najlepszy prezent na urodziny?
Ja dostałem wezwanie alimentacyjne na rzecz mojego ojca, który porzucił mnie (lvl 11) i resztę rodziny, na rzecz jakiejś dupy. Minęła cwiara, w trakcie której:
- jako ojciec był mi nieznany
- nie finansował mnie
- nie wychowywal, nie uczył, nie inicjował kontaktu
- widywaliśmy się przy okazji spotkań rodzinnych, "cześć" i koniec.
- popadł w chorobę alkoholową, która doprowadziła go na skraj wyniszczenia fizycznego i psychicznego
Już dawno odciąłem się od wszystkich toksycznych osób z rodziny, w tym mojego biologicznego ojca. Polecam każdemu ten styl życia. Teraz będę musiał postawić kropkę nad i, wierząc w sprawiedliwość społeczną, a której zdecyduje Sąd.
Nie żale się. Nie mam jeszcze zenwyjebki i chwilowo to boli cholernie, ale staram się myśleć jak o rozpoczęciu procesu o zrzeczenie się praw do biologicznego ojca.
Macie jakieś rady?
Ciepłe słowo też przyjmę, w końcu są moje urodziny :)
Pobierz smiechsnajpera - Jaki dostaliście najlepszy prezent na urodziny?
Ja dostałem wezwani...
źródło: comment_1638833127Nxcg65wwtfBVKNtAEGgMkW.jpg
  • 159
@dzidek_nowak: sam jesteś wysrw. Jeżeli podłożeniem nazywasz zwyczajne posiadanie konta w banku, bez którego prawopdoobnie nikt by nie wiedział o sprawie - bo by komornik nie miał skąd zabrać pieniędzy, to ja nie mam więcej ochoty na dyskusję na tym poziomie. Obyś nie musiał przez coś podobnego przechodzić, w teorii to każdy jest mocny i ma walizkę argumentów - w zderzeniu z aparatem państwa każdy zmienia pogląd...
@dzidek_nowak: zasada jest słuszna, w normalnych stosunkach w obrębie rodziny istnieje obowiązek wzajemnego wspierania i nie ma powodu, żeby przerzucać na wszystkich tych obowiązków, w takich przypadkach jak opa powinno być po prostu zwolnienie po wykazaniu, że ojciec miał rodzinę w dupie
@prometeurz: Wiem, że troll, ale Ci odpowiem na tyle merytorycznie na ile trollowi można.

Jeśli ktoś w wieku ojca opa nie ma żadnych oszczędności, żadnej emerytury/renty, i żadnego sposobu na pokrycie MOPSu to jego problem - każdy normalny człowiek by miał. OP (i my wszyscy) już się składamy ma to płacąc ZUS.

A wdzięczność za sprowadzenie kogoś do życia w Polsce, to już w ogóle można jedynie skomentować xD.

Jeśli ktoś
@dzidek_nowak Kto to Mata dziadku? Gdzie napisałem głupotę? Weźmie prawnika to sprawę załatwi w najprostszy i najbardziej skuteczny sposób. Będzie Będzie słuchał takich jak Ty, internetowych mędrców, to się nałazi, nakombinuje a i tak ma szansę, że tematu nie załatwi po swojej myśli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smiechsnajpera: daj znać proszę jak potoczy się sprawa. Wychowywałam się też bez rodziców, potem matka chciała na mnie o brata zrzucić wszystkie długi, a teraz ucieka przed odpowiedzialnością że syf którego narobiła. Obawiamy się, że kiedyś też dostaniemy takie pismo... Ciekawe czy da się wcześniej zabezpieczyć, żeby uniknąć czegoś takiego w przyszłości. Nie chciałabym na matkę płacić alimentów.
@smiechsnajpera: to samo było z moim dziadkiem ojcem matki który też nie otrzymywał kontaktów i miał jeszcze 3 innych dzieci i każde dziecko z inną kobietą. Kiedy umarła moja Babcia czyli matka mojej matki przyszło w dniu pogrzebu wezwanie do sądu, takie samo jak twoje. Na szczęście dziad wszystkie sprawy przegrał. Sąd już źle na niego patrzył. Przynajmniej dzięki niemu poznałem siostry matki które okazały się być bliską rodziną bardziej niż