Wpis z mikrobloga

Mirki,
Ktoś z was miał podobna sytuację i zgłaszał zawiadomienie na policję?
Stałam dziś przy przejściu dla pieszych 4 pasmowym. Najbliżej mnie pas dla busów pusty, na dwóch kolejnych pasach zatrzymały się samochody. Wyszłam na przejście , będąc już w połowie drugiego samochodu usłyszałam klakson. Odruchowo się zatrzymałami przez ostatni pas przejechał samochód nawet nie hamujac. Przejechał jak gdyby nigdy nic.. być może bym sprawa się aż tak bardzo nie przejęła, ale ten samochód przejechał parę centymetrów od wózka mojej córki. Gdyby nie klakson to by doszło do wypadku, możliwe że tragicznego gdyż to auto jechało bardzo szybko.
Przy ulicy stoją banki także może i udałoby się przejrzeć na monitoringu.
#prawojazdy #polskiedrogi #stopcham
  • 21
@Mgrmewa: Wczoraj jechałem busem, kierowca chciał wyprzedzić osobówkę, ta mu zagrodziła drogę i celowo mocno zahamowała, kierowca busa też musiał dać po hamulcach konkretnie, gdyby nie jego szybka reakcja prawdopodobnie z osobówki nic by nie zostało
Kierowca busa się #!$%@?ł i zadzwonił na policję, zapytali czy coś się komuś stało, i jak dowiedzieli się że nie to powiedzieli że nawet nie przyjmują zgłoszenia XD
Więc na Twoim miejscu nawet bym nie
@robertx oczywiście że są sytuacje gdy pieszy jest winny wchodząc na przejście prosto pod koła. Akurat miałam taka sytuację na egzaminie na prawko kiedy pod samym wordem weszła na pasy kobieta nawet się nie rozgladajac ani zatrzymując. Także teraz jak sama jeżdżę to wiem jak trzeba być uwaznym
W tej sytuacji zwłaszcza idąc z małym dzieckiem odczekalam aż się zatrzymają. Tamten samochód musiał jechać daleko i dość szybko
wszystkiego nie przewidzisz.


@KrolOkon: To zależy po której stronie kierownicy się znajdujesz. Jako pieszy wszystkiego nie przewidzisz, siadając za kierownicę już musisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
siadając za kierownicę już musisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@robertx: W sytuacji OPa to prosta sprawa, stoją auta na innych pasach to znaczy że coś tam się dzieje, zwolnić tak aby w razie czego zatrzymanie było bezproblemowe. Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrolOkon: ale stary gdzie ja zrzuca winę na ofiarę mówiłem że pytanie poza tematem bo to że gości #!$%@?ł to jedna a drugie że na przejście dla pieszych ty jesteś intruzem i na przegranej pozycji i każdorazowe przejście musisz traktować jako zagrożenie życia lub zdrowia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KROKOxCZOKO: przecież ja typa nie usprawiedliwiam o co ci chodzi ! Ale jak traktujesz każde przejście jako zagrożenie życia lub zdrowia to nie masz takich sytuacji bo widzisz co się dzieje bo patrzysz cały czas na nadjeżdżające auta aż nie zejdziesz ! Co z tego że masz pierwszeństwo, życia ci to nie odda dlatego ja bez kontaktu wzrokowego z nadjeżdżającymi autami nie przechodzę! A jak widzisz że na trzecim pasie póki
@Mgrmewa: Masz nauczkę że trzeba patrzeć na wszystkie pasy ruchu a nie tylko jeden albo dwa pierwsze. Co z tego że masz pierwszeństwo jak możesz zginąć. Zarówno za kierownicą ktoś jak i ty jesteście tylko ludźmi, każdy popełnia błędy. Idą z należy spojrzeć na pewno na wszystkich pasach jest bezpiecznie zwalniając krok w czasie przechodzenia już.
To że ustawodawca jest idiotą i zakłada pierwszeństwo dla niechronionych uczestników ruchu tam gdzie powinny