Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 78
@wezsepigulke: ale serio mówiąc to co się dzieje w rolnictwie to już #!$%@? nie jest żart tylko #!$%@? dno i rów mariański zarazem. Nawozy #!$%@? prawie trzy razy w górę co rok wcześniej, zboże zaledwie połowę. Gdzie tu sens pracy?
Gaz, paliwa i inne #!$%@? muje w górę a cena wieprzowiny, drobiu czy wołowiny albo mleka dalej taka sama od dobrych 20 lat. Opryski identycznie lecą w górę. Podziwiam tych co
@CocoJambo14: Jesteś po żniwach qq wiec masz zachwianą perspektywę. Akurat ona w tym roku wyjątkowo dobrze sypała przy wysokiej cenie.
Poczekaj jak wpadnie normalny rok.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha, i poczekajmy na nowe cenniki śor. Słyszę głosy ze bedsie to samo co z nawozami - 200-300% w górę.
Zamkniesz się w kosztach gdy jedna dobra grzybówka w zbożach będzie kosztować 500zl/ha?
@tomy86 śor już zamówiłem pod qq, 160zl netto na hektar. W zeszłym roku było jeszcze lepiej, ten nie jest już tak rewelacyjny bo musiałem więcej #!$%@? na skup kukurydzy. Mimo wszystko 3-4k bez dopłaty da się wyciągnąć to nie ma co narzekać póki co. A jak zboża spadną to zaczną świnie się opłacać, chociaż wolałbym zrezygnować z tego. Oczywiście opłacalnością liczę na kukurydzy. Pszenicę czy jęczmień musiałbym się pociekawic bo nie znam
@chupa_chupsik Myślę że większość wyciąga podobnie, no ciężko jest wyjść na minusie jeżeli nie ma suszy. Większość to #!$%@? które ciągle narzekają, a biznes się kręci. Najlepsze są teksty typu "Może I nowe ciągniki, ale oni nie wiedzą że to wszystko na kredyt" żeby go nie było stać to by nie brał kredytu i też nikt mu nie kazał brać kredytu xD
@cooba qq to skrót od kuku czyli skrót od kukurydza xD Natomiast ŚOR to po prostu środki ochrony roślin ;)

@chupa_chupsik No nie jest jakoś rewelacyjnie, ja mogę mniej narzekać bo też spore mamy gospodarstwo. Jednak im mniejszy rolnik tym ma ciężej bo np zarabiając nawet te 3k z hektar i przy np. wielkości 50ha to mamy jakieś 150k plus dopłaty czyli razem niecałe 200k. Teraz wyżyw całą rodzinę za to i