Wpis z mikrobloga

  • 1
@michal_77 siema
Niestety slabo.
Przegroda nosowa a prosty nos to 2 rozne sprawy.
Prostowanie nosa to czesc kostna nosa, a septoplastyka nie jest przeprowadzana w tym obszarze
  • Odpowiedz
@michal_77: jest mozliwosc, tylko czeka sie na to dluzej. Zaden laryngolog nie mowi oficjalnie, ze jest cos takiego na nfz jak rynoseptoplastyka (tylko czeka sie w c--j dluzej), ktora zakłada ze robią cie tez przy okazji na ladnego. Nie mowia tego, zeby prywatnie robic operacje plastyczne za 15k. Potrzebny do tego otolaryngolog lib otolaryngolog-plastyk. Ogolnie przy krzywej przegrodzie dobry specjalista robi od razu konchoplastyke (przerost malzowon), zatoki (jesli jest problem)
  • Odpowiedz
@Boruciarz: czy konchosplastyka zawsze jest konieczna? oraz czy laryngolog musi informować ze była robiona? mialem 2 tyg septoplastyke (wydaje mi się ze u naprawdę porządnego specjalisty według opinii). Zdecydowanie lepiej mi się teraz oddycha, ale chyba jeszce nie jest idealne (chyba ze mam inne oczekiwania, albo jeszcze trwa gojenie) i bardzo się boje ze mogę mieć problem z malzowinami (bardziej w formie hipochondrii niż prawdziwego podejrzenia), tylko nie zdaje sobie
  • Odpowiedz