Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, tak jak zauważyła część użytkowników - głównie poprzez wrogie komentarze, wpisy i wiadomości na priv, które mnie niezmiernie bawią - mam niepopularne w środowisku lewicowo-liberalnym podejście do kwestii obostrzeń i segregacji sanitarnej.

Nie oznacza to, że neguję egzystencję wirusa i sens szczepień - uważam po prostu, że jesteśmy notorycznie okłamywani przez mainstreamowe media i polityków, a szczepionki są o wiele mniej skuteczne niż miały być. Nie powinniśmy poświęcać naszej wolności w imię nieudolności rządów i miliardów dla koroporacji farmaceutycznych.

Jednak muszę przyznać - mój dysonans sięga głębiej. W ciągu jednej doby bowiem:

1. Moderacja usunęła bez przyczyny mój bardzo łagodny wpis, wyrażający rozczarowanie zachowaniem Trzaskowskiego, który poparł paszporty covidowe. Nie łamał on w żadnym punkcie regulaminu, a w komentarzach była bardzo sensowna dyskusja.

2. Artur Bandzior - znany fetyszysta furry i człowiek o wielu twarzach - jako jedyny z sensem i umiarkowanie wypowiadał się dzisiaj na temat segregacji sanitarnej w popularnym programie red. Piaseckiego. Reszta znanych polityków jawnie opowiadała się za odbieraniem nam podstawowych praw.

3. W kontekście Marty Lempart. Potworek ze skrina. To przykre, że prawica i liberałowie mieli rację co do obrazu dzisiejszej lewicy. Lewicowy establishment już nawet nie ukrywa swojej pogardy dla proletariatu - poza paroma Razemkami, Ikonowiczem, Śpiewakiem i im podobnymi działaczami. Żukowska mówi wprost: sprzątaczka, która uczciwie wykonuje swoją pracę jest gorsza od Marty Lempart, ktora naśmieciła, bo Marta Lempart w jej oczach jest „kimś”.

Nie wiem jak możecie to dalej popierać, ale ja się od czegoś takiego odcinam. To co się dzieje nie ma wartości ani lewicowych, ani liberalnych.

Pozdrawiam.

#neuropa #4konserwy #antykapitalizm #bekazlewactwa #bekazprawakow #koronawirus #szczepienia #bekazcovidian
Pobierz
źródło: comment_1638116398l2P5zk89m4U0ZcxInwgliA.jpg
  • 68
@Tywin_Lannister: napisałem to gdzieś indziej:
"nic dziwnego, ale to powoduje, że pozycja w społeczeństwie jest inna niż tej sprzątaczki. Jak dla mnie, całkowicie niesprawiedliwie, ale mam ponad 15 lat i potrafię zauważyć defekty w społeczeństwie niż tylko bezmyślnie się na nie obrażać. Żukowska i młoda lewica ma rację. Lempart dzięki temu, że jest znana, ma na pewno dużo łatwiej w życiu (bo z łatwością by znalazła sponsorów swojej działalności itd. niż
@kuna999: kiedyś bym parsknął. Teraz dostrzegam na czym polega problem.


@Tywin_Lannister: To tylko wierzchołek góry lodowej problemu, są ludzie o wiele bardziej rozpoznawalni i "oddani" sprawie lewicowej którzy zostali scancelowani. I masy zwykłych ludzi którzy boją się wypowiedzieć na głos swoje poglądy. Z jakimkolwiek bym nie pogadał Niemcem czy Norwegiem(przynajmniej połówka na dwóch, wcześniej nikt Ci tego na głos nie powie) to każdy się brzydzi na przykład polityką imigracyjną ich
@Tywin_Lannister: Ciężko porównywać sprzątaczkę i Lempart ale nie dla tego że jedna jest gorsza, bardziej przydatna czy mniej przydatna.

Możesz uważać działalność Lempart za szkodliwą i to ok, ale ciężko zaprzeczyć, że Lempart, tak jak każdy inny rozpoznawalny społecznie aktywista (stety lub niestety) ma dużo większy wpływ na społeczeństwo niż szara myszka, która grzecznie wykonuje swoją pracę i się nie wychyla. To nie Anna Żukowska postawiła Lempart nad sprzątaczka, to społeczeństwo
1. Moderacja usunęła bez przyczyny mój bardzo łagodny wpis, wyrażający rozczarowanie zachowaniem Trzaskowskiego, który poparł paszporty covidowe. Nie łamał on w żadnym punkcie regulaminu, a w komentarzach była bardzo sensowna dyskusja.


@Tywin_Lannister: Jaki był powód usunięcia?
@Tywin_Lannister:

W kontekście Marty Lempart. Potworek ze skrina. To przykre, że prawica i liberałowie mieli rację co do obrazu dzisiejszej lewicy.


Nie trzeba być prawakiem, żeby to dostrzec. Przecież normalny człowiek widzi, co lewica odpi##dala na każdym korku. Pis to tam ch#j, oni sie z niczym nie kryją, ale lewica sie kryje i udaje kogoś, kim nie jest.
@Tywin_Lannister: ja mam w dupie powód. Fakt jest taki, że Marta rozpoczyna zbiórkę i zbiera kwotę nieosiągalną dla pani sprzątaczki przez całe życie. A ty mówisz, że Lewica ocenia ją jako gorszą, bo trafnie zdiagnozowali (z perspektywy ich ideologii, bo ja nie będę też tutaj bronił czy nie bronił klasizmu), że Lempart w strukturze społecznej, niestety jest wyżej niż pani sprzątaczka. A to co ty uważasz o nich czy o niej...