Wpis z mikrobloga

Ostatnim razem widziałem gotówkę w Chinach 3 lata temu jak dostałem koperty z pieniędzmi na moim weselu.
Nawet żebracy nie używają tu gotówki bo mają qr kod. Więcej info na moim filmie: https://youtu.be/5K2r6yhPeIY
A wy co? Dalej wam monety brzęczą w kieszeni jak w średniowieczu?
#chiny #finanse #pieniadze #kryptowaluty
LuckyStrike - Ostatnim razem widziałem gotówkę w Chinach 3 lata temu jak dostałem kop...

źródło: comment_1638102008J2QXkr3ohFDWgEJyVdcrVQ.jpg

Pobierz
  • 222
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LuckyStrike: Sam ostatni raz korzystalem z gotowki dwa lata temu, ale takie gadanie moze doprowadzic do jej likwidacji, a nikt tego nie chce, nawet jezeli dzisiaj mysli, ze chce. Bitcoiny nie zastapia gotowki. You will own nothing, a sadzac po twoich postach, ty chyba lubisz "miec" bardziej niz "byc", myle sie?
  • Odpowiedz
@LuckyStrike

tak fuge chinczyki polozyly, nie bede tego naprawiac bo tylko wynajmuje mieszkanie


Czemu Chińczycy taka fuszerkę o----------a, i czemu lubisz mieszkać w syfie? Każdy Chińczyk na taki syf ja chacie jak ty?
  • Odpowiedz
  • 0
A wy co? Dalej wam monety brzęczą w kieszeni jak w średniowieczu?


@LuckyStrike: u nas w miedzy czasie powstały banki, karty, blik, płatności zbliżeniowe.. sporo przespałeś.

@mazaken Teraz jeszcze nowy blik zbliżeniowy jest. Nie trzeba karty podpiąć aby przez nfc płacić.
  • Odpowiedz
  • 0
banki, karty, blik, płatności zbliżeniowe


@mazaken: karty? płatności zbliżeniowe? przecież to są stare i niewygodne wynalazki

@LuckyStrike Chyba sobie żartujesz. Dużo łatwiej,, szybciej i sprawniej zapłacić zbliżeniowo niż skanować jakiś kod aparatem.
  • Odpowiedz
  • 0
Co jest niewygodnego w płatnościach zbliżeniowych?


@nasi-lemak: potrzebny jest specjalny terminal, telefon z nfc, prąd itd. A w Chinach babcia sprzedająca pietruszkę ma wydrukowany qr code, skanujesz płacisz i cześć.

@LuckyStrike A skąd babcia wie, że dostała kasę?
  • Odpowiedz
taaaa wiem jak jest u was bez gotówki.jak kartą to od 10 zł (p-------y sie nie liczą) spróbuj płacąc zbliżeniowo przetrwać dzień w mieście wojewódzkim ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LuckyStrike: ty faktycznie jesteś odklejony. Ja w mieście wojewódzkim nie mam gotówki od 2 lat.
  • Odpowiedz