Wpis z mikrobloga

Meduzy to równie #!$%@? zwierzęta jak ludzie.

Nie mają mózgu, serca czy oczu - w sumie to porównanie nadal działa w stosunku do niektórych ludzi xD

Wydalają tam gdzie jedzą, bo nie potrzebują osobnych otworów do jedzenia czy defekowania, mogą parzyć nawet po śmierci, niektóre mogą być nieśmiertelne a ich rozmiar waha się pomiędzy główką szpilki a dwukrotnoscią wielkości przeciętnego człowieka.

A mi niektóre wizualnie się po prostu podobają chociaż nie wiem czemu.

Zamiast akwarium z rybkami, wolałbym mieć delikatnie podświetlone wysokie akwarium z długimi małymi meduzami - jakos wyobrażam sobie że takie bezmózgowe stworzenie nie czułoby tej niewoli w przeciwieństwie do niektórych rybek zamkniętych w małych akwariach.

Jest 8, a ja piszę #!$%@? posty na wykopie może jednak pora żeby odpocząć od tego portalu xD

#rozkminkrzaka #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_1637996827U9tjGSw44wEyXIlFNCP887.jpg
  • 5
@kupczyk to mój mały eksperyment, trafiłem przez przypadek na malutkie centymetrowe silikonowe meduzy, więc stwierdziłem że spróbuję coś z tego zrobić.

Wyszly niezłe dziwaki, właśnie dzisiaj będę je powoli wszystkie wykańczać, bo potrzebuje na festiwal rękodzieła
Zamiast akwarium z rybkami, wolałbym mieć delikatnie podświetlone wysokie akwarium z długimi małymi meduzami - jakos wyobrażam sobie że takie bezmózgowe stworzenie nie czułoby tej niewoli w przeciwieństwie do niektórych rybek zamkniętych w małych akwariach.


@bkwas: interesowałem się kiedyś tematem, teraz patrze, że nawet ceny akwariów dla meduz spadły. Zerknij sobie na to, może Cię zainteresuje https://designjellyfish.com/pl/